sty 23, 2017
3534 Wyświetleń
9 0

3522 głosy w naszej prezydenckiej sondzie – poznaj wyniki

Napisany przez

Naszą sondę ogłosiliśmy tuż po tym, jak szef PiS zaczął mówić o kadencyjności w samorządach i pojawiły się sugestie, że może ona uwzględniać dotychczas odbyte kadencje samorządowców. Skutek byłby taki, że w każdej z sześciu gmin naszego powiatu po wyborach samorządowych 2018 roku (chyba, że PiS dostrzeże możliwości ogłoszenia wcześniejszych wyborów) rządziłby ktoś inny, bo zarówno prezydent Bolesławca, jak i burmistrz Nowogrodźca, czy wójtowie – nie mogliby już kandydować na sprawowane obecnie przez siebie stanowiska. Czekałyby nas kompletne przetasowania na szczytach lokalnych władz samorządowych.

Co prawda Jarosław Kaczyński mówi o tym, że ewentualne zaliczanie dotychczasowych kadencji do limitu rozsądzi Trybunał Konstytucyjny, ale trudno oczekiwać aby ten, w obecnym kształcie, zburzył projektu szefa PiS.

W związku z tym w naszej sondzie z kandydatami na prezydenta nie ujęliśmy urzędującego obecnie (od 15 lat) Piotra Romana, ujęliśmy za to kilka osób z jego ekipy, aby zobaczyć, kogo byście poparli i kto sam ma ochotę na start. Bo nie oszukujmy się, to tylko zabawa a niektórzy kandydaci intensywnie zachęcali do głosowania na siebie. Co może być potwierdzeniem nie tylko ich popularności ale i możliwych ambicji wyborczych.

Wynik, jak widzicie, czyni parą czarnych koni Macieja Małkowskiego i Klaudię Witczak. Zebrali oni razem 2053 głosy z 3522 oddanych mając odpowiednio 30 i 28 % poparcia internautów biorących udział w zabawie.

Ostatnie miejsce na pudle zajął Wiesław Ogrodnik zdobywając niemal 10 % poparcia. Za nim jest peleton kandydatów z grona ludzi Piotra Romana. Tutaj na czoło wysforował się Kornel Filipowicz (238 głosów, 6,8% poparcia), za nim Jerzy Zieliński (212 głosów, 6% poparcia), Łukasz Jaźwiec (199 głosów, 5,7% poparcia) i Jarosław Kowalski (141 głosów, 4% poparcia). Pozostali kandydaci mają już mizerne wyniki.

Oto dokładne wyniki naszej zabawy:

Dokładne wyniki sondy

Dokładne wyniki naszej sondy

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do 3522 głosy w naszej prezydenckiej sondzie – poznaj wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish