Sty 24, 2017
1167 Wyświetleń
1 1

Wójt nie wesprze Bluesa

Napisany przez

Gmina Bolesławiec nie wesprze Festiwalu Blues nad Bobrem, choć robiła to przez trzy lata. W związku z tym, nie wiadomo, czy Festiwal się odbędzie.

– Decyzję ostateczną podejmiemy najprawdopodobniej w sobotę na posiedzeniu zarządu. Spotkaliśmy się z gestorami bazy noclegowej i gastronomicznej w Kruszynie i deklarowali nam specjalne ceny noclegów i wyżywienia dla uczestników Festiwalu – mówi Krystyna Juszkiewicz, przewodnicząca Stowarzyszenia Blues nad Bobrem. – Miejmy nadzieję, że Festiwal się odbędzie. I gospoda Kruszyna i Restauracja Europa deklarowały pomoc w użyczeniu pomieszczeń. Bardzo staramy się, żeby to się udało. Będziemy też chcieli wynająć pomieszczenia w szkole, ale teraz będziemy musieli za te pomieszczenia zapłacić. Chcemy, żeby te warsztaty się odbyły a koncert planujemy w Starym Teatrze w Bolesławcu.

W zeszłym roku wnioski Stowarzyszenia w Urzędzie Marszałkowskim i w Ministerstwie Kultury nie zyskały aprobaty a Festiwalu nie dofinansowano. W tym roku Stowarzyszenie znowu będzie się starać o dofinansowanie, ale nie wiadomo, czy je dostanie.

O sprawę spytaliśmy wójta Gminy Bolesławiec, Andrzeja Dutkowskiego, który przez trzy lata wspierał BnB. Jego komentarz w powyższym materiale wideo.

Kategorie:
news · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Medycyna pracy – część V

- Dziś niestety pana nie przyjmę - pokręcił przecząco głową Mistrz. - Przyjmie pan, bo […]

Zamknij