lut 1, 2017
2994 Wyświetleń
7 0

Nauczyciele! Zróbcie dzieciom wycieczki!

Napisany przez

To apel do nauczycieli WOS i HiS w szkołach ponadgimnazjalnych. Zróbcie młodzieży dwie wycieczki. Jedną na sesję Rady Powiatu, drugą na sesję Rady Miasta.

Być może uczniowie was za to znienawidzą, być może wylądują u swoich psychoterapeutów, być może doświadczenie to odbije się na nich w sposób trudny do przewidzenia.

Ale być może część z nich przy najbliższych wyborach pójdzie głosować.

Jest taka szansa, bo gdy na żywo zobaczą jak stanowione jest lokalne prawo, jak wyglądają dyskusje radnych, jak wnikliwie radni rozpatrują projekty uchwał, jak się wyrażają i zachowują, jak prowadzone są obrady… to w niektórych młodych ludziach może zaistnieć jakaś świadomość tego, że rzeczywistość poza ekranem smartfona bywa równie kusząca, zabawna, pełna wdzięku i emocji.

Może nie wszyscy uciekną stąd i zostaną na studiach w większych miastach. Może niektórzy po studiach wrócą. Nawet po to, żeby coś zmienić. Zmienić choćby na tyle, by mniej wstydzić się w przyszłości.

Tagi artykułu:
· · · · · ·
Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Nauczyciele! Zróbcie dzieciom wycieczki!

  • Mam nadzieję iż ta młodzież która uczestniczyła w spotkaniu czerwcowym na Radzie Powiatu.a obecnie ma 18 lat wyautuje to towarzystwo. Za to iż odmówiono im głosu mimo iż złożyli taki wniosek.Apel do młodzieży szukajcie mądrych wśród swoich rówieśników ,dalekich od polityki a działających i nastawionych lokalnie na zmiany.Wy i tylko wy możecie dokonać zmian.

    Artur 02/02/2017 16:32 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish