mar 31, 2017
4020 Wyświetleń
14 1

Gdzie jest 3,5 mln ze sprzedaży dworca PKS?

Napisany przez

Ostatnia sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego, przy okazji protestu załogi PKS, była okazją do rozmowy na temat kondycji finansowej powiatowej spółki.

Jak zapewne większość z nas pamięta, w ubiegłym roku, powiatowa (w 100 %) spółka transportowa PKS sprzedała, za 3,5 mln,  nieruchomość pod budowę galerii z funkcją dworca… Dziś ani starosta, ani prezes spółki nie są w stanie lub nie chcą dokładnie wyjaśnić na co wydano / wydawane są pieniądze, które w znaczny sposób podreperowały budżet spółki.
Podczas sesji Rady Powiatu 30. marca, załoga w swoim piśmie zwróciła uwagę na fakt, że nie są realizowane zapowiedzi zarówno władz powiatu jak i spółki w zakresie zakupu nowego taboru (nowych pojazdów), a to było priorytetem. Tak też zapewniano radnych podczas przymiarek do sprzedaży gruntu PKS w roku 2016.

Kiedy w 2016 roku stawała na sesji Rady Powiatu sprawa sprzedaży dworca PKS, żywotnie zainteresowani tematem byli m.in. prezydenccy radni Forum… Tylko, że wtedy nie byli koalicjantem pod rękę z SLD i PO. Dziś nabrali wody w usta i nie dopytywali co się stało, co się dzieje z 3,5 mln zł ze sprzedaży dworca pod galerię. Podczas wczorajszej sesji zwróciłem się do starosty z pytaniem czy zna plan finansowy „swojej” spółki na rok 2017; z rozbrajającą szczerości przyznał, że nie zna tego dokumentu. Wychodzi na to, że właściciel spółki (zarząd powiatu) nie do końca ma wiedzę dot. realizacji budżetu 2016 oraz planów na 2017 rok i dalsze lata. Kiedy zwróciłem się z pytaniami o konkretne wydatki z puli 3,5 mln zł w oparciu o zapisy planu finansowego spółki, zarówno prezes jak i starosta zaczęli kluczyć zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa (sic!); Tajemnicą przedsiębiorstwa w odniesieniu do spółki, której tak naprawdę właścicielem nie są władze powiatu, a każdy z podatników, ponieważ jest to, jak wyżej wspomniałem, spółka w 100% powiatowa.

Brak wiedzy, zła wola, albo udawanie w zakresie dotyczącym jawności tej części finansów spółki świadczyć może, że kwota 3,5 mln zł jest lub już została wydana w sposób niezgodny z deklaracjami władz powiatu i oczekiwaniami pasażerów, czyli podatników.
Było 3,5 mln zł – nie ma 3,5 mln zł.

Poniżej relacja tv Bolesławiec z tej części sesji Rady Powiatu.

Kategorie:
Małkowski · news
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec, to przestrzeń, w której przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, b. wiceprezydent Bolesławca, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VIII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Komentarze do Gdzie jest 3,5 mln ze sprzedaży dworca PKS?

  • A kto zapłacił te tylko 3,5 mln. To jakaś kpina, jak działki ida po 12 mln.w centrum

    daniel 07/04/2017 21:36 Odpowiedz
  • I się Pan nie dowie:) Bo teraz rączka rączkę myje:)

    Człek prosty ale uczciwy 31/03/2017 11:49 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish