kwi 1, 2017
6668 Wyświetleń
8 1

Nowe banknoty już w Bolesławcu

Napisany przez

Dzięki „dobrej zmianie” w Polsce pojawiają się nowe banknoty. Nie wszystkie jednak będą z Jarosławem Kaczyńskim.

W uznaniu zasług dla byłego działacza PiS, Piotra Romana, posłowie tej partii zgodzili się, aby Bolesławiec miał swój lokalny banknot.

– Zanim wymyśliliśmy i wprowadziliśmy „dobrą zmianę” jej idea została wcielona w życie w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Stamtąd czerpaliśmy wzór – powiedział specjalnie dla Bolec.Info prezes PiS, Jarosław Kaczyński. – Musieliśmy oddać hołd miastu, które było pionierem. Nominał prezentuje skalę  naszego szacunku.

Banknot o nominale 500 zł jest w obiegu już od piątku. Jego końcowa forma graficzna to skutek decyzji Rady Miasta, która w ten sposób postanowiła pokazać swój zdystansowany stosunek do prezydenta miasta. W pierwotnym projekcie na banknocie był bolesławiecki wiadukt, ale jego niemieckiego pochodzenia nie zaakceptowały władze Prawa i Sprawiedliwości.

Podobno bolesławianie już ochrzcili nowy banknot mianem „Romka” i radują się, że całe 500+ można teraz dostać (i wydać) jednym „Romkiem”.

Uwaga. Powyższa informacja jest nieprawdziwa – przygotowywana była jako żart primaprilsowy.

 

Kategorie:
humor · news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Nowe banknoty już w Bolesławcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish