Cze 1, 2017
2191 Wyświetleń
7 3

Leśna interpelacja

Napisany przez

Las i przyrodnicza ścieżka edukacyjna przy ul. Jeleniogórskiej to miejsce bardzo często odwiedzane przez bolesławian zarówno spacerujących, biegających jak i tych na rowerach. Spokojne miejsce, blisko centrum z ciekawymi i urokliwymi zakątkami.

Jako częsty gość tego miejsca zauważyłem, że z każdym rokiem ten zakątek naszego miasta jest coraz bardziej zaniedbany. Zaczynając od stawów, mostków, poprzez schody na wzgórzu i dalej. W granicach miasta jest to las komunalny i powinno dbać o ten teren Miasto, dalej – Nadleśnictwo.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu zwróciłem się z wnioskiem do Komisji Rolnictwa i Leśnictwa o zorganizowanie spotkania z władzami Miasta i Nadleśnictwa w tej sprawie. Zaniedbany las, to nie tylko kwestia urządzenia lasu, jego zdrowego wzrostu i wyglądu, ale również bezpieczeństwa. Połamane miejscami drzewa (fot. wyżej) sprawiają realne zagrożenie dla spacerujących, których coraz więcej w naszym lasku, bo i nowych osiedli wokół przybywa.

Może przy okazji, wprawdzie niezbyt wiernie odrestaurowanego Leśnego Potoku, zastanowić się nad przywróceniem dawnego blasku parko-lasowi po drugiej stronie drogi? Tak jak na tych starych fotografiach? Myślę, że warto o tym pomyśleć.

Więcej zdjęć TUTAJ

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
Małkowski · news
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VIII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Komentarze do Leśna interpelacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Suplementy czy warto je stosować? I jak?

  W dzisiejszych czasach dla wielu z Nas ważne jest by świetnie wyglądać, czuć się dobrze. Prowadzimy zdrowy styl życia, dbamy...

  Zamknij