cze 10, 2017
3367 Wyświetleń
4 0

Wystawy związane z 70 – leciem I LO

Napisany przez

W piątek w Archiwum Akt Państwowych w Bolesławcu odbył się wernisaż wystaw z okazji 70-lecia I LO. Jedna z nich prezentuje 54 absolwentów I LO aktywnych w rozmaitych dziedzinach. Druga – Jolanty Ajlikow-Czarneckiej, nauczycielki i artystki , która wywarła ogromny wpływ na wielu uczniów szkoły.

Więcej o wystawach w naszym materiale wideo. Wystawy można oglądać do końca czerwca w godzinach od 9 do 15 w oddziale Archiwum Akt Państwowych przy ulicy Bankowej w Bolesławcu. Oto kilka zdjęć z wernisażu:

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Wystawy związane z 70 – leciem I LO

 • Zawsze tak było – ważne jest kogo władza lubi, kto może śpiewać w Opolu, a kto nie może, kto jest absolwentem, a kto nie jest, chociaż jest, czy stał tam gdzie ZOMO, czy tam gdzie Prezes…

  Polak 10/06/2017 20:02 Odpowiedz
 • Twórczość, pasje absolwentów? Przepraszam bardzo z całym szacunkiem, a kiedy to pan Nowak ukończył I Liceum, albo pani Bruzdzińska? To już nie trzeba być absolwentem, aby „być absolwentem”?

  A dlaczego Muzeum nie przedstawiło twórczości pana Skopa, wówczas jednego z najlepszych uczniów i absolwentów Liceum, a dzisiaj twórcy jednych z najlepszych w Polsce modeli plastycznych miast, w tym i XIX Bunzlau (która swego czasu przez dwa tygodnie pokazywana była w muzeum miejskim)?

  Podczas Lata Agatowego we Lwówku Śląskim Miasto Idealne – model charakterystycznego miasta śląskiego będzie znów możliwy do obejrzenia – warto, bo wszyscy słyszeliśmy o modelu plastycznym Lwowa, ale to co zrobił pan Skop… niestety, jak widać nie jest warte zauważenia przez bolesławieckie muzeum i Liceum.

  Absolwent absolwentowi nierówny… takie czasy, istotę których najlepiej oddaje stary, jeszcze z czasów głębokiej komuny dowcip

  – Dla prawdziwego komunisty przyszłość jest oczywista i absolutnie jasna – wyznaczona jest przez żelazne prawa marksizmu -leninizmu… tylko przeszłość zmienia się cały czas!

  cemoi07 10/06/2017 18:28 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish