Cze 20, 2017
1817 Wyświetleń
1 0

Sukces Ireny Tkaczyk z Formaliny

Napisany przez

Irena Tkaczyk z grupy teatralnej Formalina działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu otrzymała trzecią nagrodę w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Teatr Jednego Aktora “Sam na Scenie”. W jury konkursu zasiadali: Krystyna Maksymowicz, Bernadetta Żyniś, Wiesław GerasJan Zdziarski.

Irena Tkaczyk zaprezentowała niezwykle poruszający monodram “Tylko nie cynkowa”. Spektakl powstał na podstawie scenariusza przygotowanego przez Anetę Ćwieluch, która jest jednocześnie jego reżyserką. Kanwą monodramu jest powieść Swietłany Aleksijewicz “Cynkowi chłopcy”. Irena Tkaczyk wciela się w postać matki żołnierza rosyjskiej armii, który powrócił do domu po trudnych doświadczeniach wojny w Afganistanie. To przejmujący monolog matki, ukazujący bezmiar okrutnych wojennych przeżyć i ich wpływ na los zwykłych ludzi. Poruszający tekst i niezwykły talent pani Ireny Tkaczyk zwróciły uwagę jury.

W Teatrze Starym w Bolesławcu spektakl ten można będzie obejrzeć we wrześniu.

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mini Liga Mistrzów – zobacz zdjęcia!

W sobotę 17 czerwca w Bolesławcu odbyło się prawdziwe piłkarskie święto. Powyżej fotki z imprezy a relację znajdziecie TUTAJ.

Zamknij