lip 26, 2017
3171 Wyświetleń
2 0

Blues zabrzmi już 3 sierpnia!

Napisany przez

Tegoroczna XXVII edycja Festiwalu Blues nad Bobrem odbędzie się w dniach 3-13 sierpnia w Kruszynie i w Bolesławcu.

Podczas Bluesa nad Bobrem odbywa się kilka, a może nawet kilkanaście różnych imprez, które składają się na całość pod nazwą Festiwal. Głównym jego punktem są warsztaty muzyczne które odbędą się w dniach 4-11 sierpnia w godz. 11.00-17.00. Każdy kto ma taką potrzebę, może doskonalić swoje umiejętności w zakresie gry na gitarze elektrycznej, akustycznej i basowej, perkusji, klawiszach. Może śpiewać, uczyć realizacji dźwięku i fotografować. Warsztaty prowadzone są przez najznamienitszych artystów polskiej sceny muzycznej, którzy z wielkim zapałem przekazują całą swoją olbrzymią wiedzę i wieloletnie doświadczenie młodym muzykom. Najlepsi uczestnicy warsztatów mają możliwość otrzymania prestiżowej nagrody dla najciekawiej zapowiadającego się gitarzysty i basisty.  W trakcie warsztatów odbywają się również konsultacje z muzykami i porywające słuchaczy wykłady. W tym roku odbędzie się Prelekcja mec. Tomasza Mielke: Prawo autorskie/prawo własności intelektualnej w codziennej pracy profesjonalnego muzyka, na wykład zapraszamy 5 sierpnia o godz. 19.00 do Gospody Kruszyna. (wstęp wolny)

Wieczorami każdy może pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz pokazać to, czego nauczył się podczas codziennych zajęć, uczestnicząc w jam session. Na scenie pod czujnym okiem swoich mistrzów można zmierzyć się ze standardami bluesowymi, jazzowymi i sprawdzić się w improwizacjach. Na jam session zapraszamy do Gospody Kruszyna w dniach 3-11 od godz. 20.00. (wstęp wolny)

W piątek 11 sierpnia w Teatrze Starym w Bolesławcu o godz. 19.00 Powarsztatowa prezentacja klas oraz koncert w wykonaniu Magdy Piskorczyk -Masterclass.

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta „Magda PiskorczykMasterclass”.Wstęp na koncert – 20 zł. Bilety do nabycia w biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80.

Najważniejszym punktem Festiwalu  jest Przegląd Zespołów Bluesowych im. T Nalepy- zapraszamy 12 sierpnia do Teatru Starego w Bolesławcu o godz. 17.00. Przegląd od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów, w tym roku do Przeglądu zgłosiło się 16 zespołów. Od 2007 roku nosi imię Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa. Jest to jedyny konkurs, w którym obowiązkowe jest wykonanie utworu z repertuaru Tadeusza Nalepy. Laureatami Przeglądu były m.in. zespoły J.J. Band, The Twisters, Tipsy Drivers czy Ścigani, Cheap Tobacco, czy Niebieska Sowa. Laureatami Przeglądu byli również Roman Puchowski i Jacek Siciarek – dziś gwiazdy i wykładowcy warsztatów. Wykwalifikowane jury złożone z muzyków i dziennikarzy muzycznych wybiera najlepszych, honorując ich atrakcyjnymi nagrodami. *Tegoroczny Przegląd Zespołów Bluesowych dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017. (Wstęp za okazaniem zaproszenia). Zaproszenia dostępne w Biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80, oraz w Piwnicy Paryskiej, ul. Komuny Paryskiej.

Festiwal zakończymy koncertem finałowym. Finał Festiwalu Blues nad Bobrem odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 12 sierpnia o godz. 20.30.  W programie występ ubiegłorocznego laureata – Manfredi & Johnson oraz koncert Gwiazdy Festiwalu „Wes Gałczyński & Power Train”.

„No1” zespołu Wes Gałczyński & Power Train została uznana za Płytę Roku 2016 w plebiscycie Blues Top 2016, organizowanym przez magazyn Twój Blues. Wes Gałczyński & Power Train istnieje od maja 2012 roku. Motorem napędowym „Wes Galczynski & Power Train” są doskonali muzycy – Jan Kiedrzyński (bębny), Paweł Gielarek (bas) oraz Wiesiek Gałczyński. Gałczyński jest ćwierćfinalistą IV edycji „The X Factor”. Po jego imponującym bluesowym występie castingowym, zyskał popularność i uznanie widzów. Pełne energii występy zespołu zawsze przyjmowane są z dużym entuzjazmem publiczności. Wstęp na koncert- 50 zł.  Bilety do nabycia w biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80.
Stowarzyszenie Blues nad Bobrem serdecznie zaprasza.

Portal Bobrzanie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Blues zabrzmi już 3 sierpnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish