sie 11, 2017
2875 Wyświetleń
11 0

Córka? czy starosta z prezydentem?

Napisany przez

Otrzymałem maila – zaproszenie i namowę z biura Rady Powiatu do wzięcia udziału w ceramicznej paradzie Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Bardzo dziękuję, ale wolę spontaniczność.

Niedawno mogliśmy przeczytać tekst na bobrzanie.pl o tym czego podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki nie będzie, o tym co z niego znika (m.in. brak Gliniady, pieca ceramicznego, udziału najstarszych w Bolesławcu zakładów ceramicznych, itd..). W tekście dało się wyczuć, że BŚC i jego główny reżyser chyba już nie czują istoty tego święta, które zaczyna przypominać standardowy festyn jakiegokolwiek miasteczka w Polsce z karuzelą, piwem i watą cukrową. Taki trochę samograj przy minimalnym nakładzie wysiłku twórczego. W konsekwencji, rok po roku ubywa kluczowych elementów BŚC i jego znaków firmowych.
Temat braku Gliniady, która swego czasu tchnęła nowe życie w to święto, dodając naszej ceramice młodzieńczego uroku i szaleństwa, pojawia się co jakiś czas w mediach. Pojawiła się też niedawno sonda na bolec.info z pytaniem czy mieszkańcy chcieliby Gliniady z powrotem… Z tego co pamiętam chyba wszyscy odpowiedzieli, że tak. Temat pojawił się również na portalach społecznościowych, gdzie sporo mieszkańców wyraziło swój żal z powodu jej braku. Żałuję i ja.
Raczej wybierzemy się w tym czasie nad Bóbr, który już dawno nie słyszał Bluesa, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej oraz wielu innych, cennych inicjatyw. Dlaczego tak?
Bo wolę, kiedy do wzięcia udziału w naszym święcie, ale takim trochę szalonym, namawiają mnie moje dzieci, niż panowie w krawatach.

Kategorie:
Małkowski
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec, to przestrzeń, w której przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, b. wiceprezydent Bolesławca, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VIII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Komentarze do Córka? czy starosta z prezydentem?

 • Dlatego ci co nie głosowali muszą wstać od komputera i zagłosować bo inaczej dalej będzie rządzić patologia.

  Frugo 13/08/2017 15:29 Odpowiedz
 • Nie my bolesławianie tylko ego Cara.

  Frugo 12/08/2017 10:33 Odpowiedz
  • akurat ten car sam się nie wybrał

   s 12/08/2017 16:16 Odpowiedz
   • Posiadając swoją tv można powiedzieć, że sam…

    z Piastów 12/08/2017 16:32 Odpowiedz
 • Obserwując to co zostało z genialnego niegdyś festiwalu BnB, czy też obecne (chylące się ku upadkowi?) BŚC odnoszę nieodparte wrażenie, że my, bolesławianie, mamy jakiś patent na autodestrukcję i trwonienie potencjału tego rodzaju imprez.

  Bartosz Kaźmierczak 11/08/2017 12:39 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish