wrz 23, 2017
1765 Wyświetleń
0 0

Narożnik do salonu – jak wybrać?

Napisany przez

Szukasz dopasowanego, wielofunkcyjnego wyposażenia do salonu? Zastanawiasz się jaki rodzaj i model będzie odpowiedni? Takie dylematy to częsty problem podczas wyposażania wnętrza. Jednak na końcowym etapie i tak najważniejsza okazuje się praktyczność zakupu. Poniżej parę wskazówek dotyczących narożnika do salonu.

Co do salonu narożnik czy sofa?

Wyposażenie salonu niesie ze sobą wiele wyzwań. Nie dość, że powinna cechować go funkcjonalność, to dobrze gdyby meble oddawały charakter miejsca i budowały komfortową atmosferę. Niezależnie czy kierujesz się wyrafinowanymi rozwiązaniami, czy cenisz prostotę wykończenia, wystarczy jeden produkt, który zmieni wydźwięk Twojego pomieszczenia. Na co się zdecydować? Sofę czy narożnik?

Sofa to optymalne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń (np. kawalerki) i salonów połączonych z przestrzenią kuchenną. Taki mebel pomaga oddzielić strefę kuchenną od miejsca wypoczynku. Jego zaletą jest mobilność i możliwość dostawienia foteli, które z łatwością znajdą wiele zastosowań.

Narożnik to właściwe rozwiązanie dla dużych pomieszczeń. Jego optyczna i funkcjonalna rola pozwala zrezygnować z dodatkowych foteli. W razie potrzeby można zastąpić je pufami i stworzyć zamkniętą przestrzeń wokół ławy lub stolika, które idealnie sprawdzą się podczas rodzinnych spotkań. Właściwy narożnik to dekoracja i mebel w jednym. Przemyślanie dobrane obicie i wzór pomoże stworzyć odpowiednią atmosferę pomieszczenia.

Jaki wybrać narożnik do salonu?

Decydując się na narożnik, warto rozważyć dostępne funkcje i rozwiązania. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Narożnik z funkcją spania –To dobry wybór kiedy chcemy mieć w domu zapasowe łóżko, lub w przypadku, gdy salon pełni funkcję sypialni. Takie narożniki znajdziemy w różnych kształtach (L i U). Warto zwrócić uwagę na wysokość i głębokość siedziska, które pomogą nam odpowiednio ustawić kręgosłup. Dostępne modele mają też liczne pojemniki na pościel, szufladki i schowki, które mogą mieć wiele zastosowań.
  • Przeznaczenie i rozmiar – jeżeli zastanawiasz się nad gabarytami narożnika, to przede wszystkim nie powinien optycznie przytłaczać pomieszczenia, ani w nim niknąć. Po drugie warto zastanowić się do jakich celów będzie wykorzystywany. Jeśli miewasz często gości, lubisz rodzinne seanse przed telewizorem i gry planszowe, warto zaplanować trochę więcej miejsc siedzących na takie okazje.
  • Dopasowanie do salonu – przy wyborze obicia uwzględnij kolor ścian i już wstawionych mebli. Wiele zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Pamiętaj też, że szarości najlepiej skrywają zabrudzenia. Pozwól, by ciemne elementy przeplatały się z kolorem. Ich zastosowanie może rozświetlić pomieszczenie lub nadać mu wyjątkowy charakter.
  • Materiał – stawiając na trwałość, zdecyduj się na materiały, które są odporne na ścieranie. Jeśli szukasz elegancji, warto wybrać ekoskórę – odporną i dużo łatwiejszą do czyszczenia niż skóra naturalna. Istnieją modele z ekoskóry, w których same siedziska wykończone są tkaniną – takie rozwiązanie łączy estetykę z trwałością.

Więcej na temat mebli do salonu znajdziesz tutaj: https://domar.pl/pl/sklepy/salon.

Narożnik do salonu który lepszy?

Meble wypoczynkowe to istotna część Twojego wnętrza. Narożnik pozwala na relaks, odpoczynek oraz zapewnia wygodne spędzanie czasu z rodziną i gośćmi. Mebel powinien łączyć walory estetyczne z wygodą i funkcjonalnością.

Zestawy modułowe narożników tworzone są do przestronnych pomieszczeń. Duże zestawy, to potencjalne centrum Twojego domu. Tym bardziej, że sprawdzają się w ustawieniu na środku salonu, jak i podczas ulokowania przy ścianach. Z łatwością znajdziesz modele lewo- i prawostronne, dobrane gabarytowo do wielkości pomieszczenia.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish