Gru 30, 2017
1376 Wyświetleń
3 1

Wystartują w konkursie w Horyńcu Zdroju

Napisany przez

Teatr “Z jednej gliny” Pracowni Teatralnej FormaT MDK pod kierunkiem Anety Ćwieluch w tym roku szkoły rozpoczął piąty rok działalności. W tym czasie powstało sześć spektakl grupowych i dwa monodramy, doceniane na wielu ogólnopolskich festiwalach i konkursach.

– Dlatego w tym roku postanowiliśmy sięgnąć po repertuar trudny, ale jakże ciekawy i do końca nieodgadniony – Witkacy – mówi reżyser spektaklu, Aneta Ćwieluch. –  Czysta forma w teatrze? A tak i to w spektaklu ŚPIK , czyli pierwszych dramatach mistrza. ŚPIK powstał w ciągu trzech miesięcy, ale to tylko dlatego, że wszyscy bardzo mocno zaangażowali się w tworzenie postaci, kostiumów i próby. No i mamy efekt, zostaliśmy zakwalifikowaniu na jeden z najbardziej prestiżowych festiwali gdzie zapraszane są również grupy dorosłych – 39 Biesiadę Teatralną – Konfrontacje Teatralne Małych Form w Horyńcu Zdroju.

Przegląd odbywa się od 30 stycznia do 4 lutego.

– Biesiada to nie tylko spektakle konkursowe, ale również dwudniowe warsztaty i mnóstwo imprez towarzyszących oraz podobno śnieg i mróz – mówi reżyser. – Bardzo się cieszymy gdyż dostać się tam za pierwszym razem i znaleźć w gronie najlepszych w Polsce to dla nas zaszczyt. 

Bolesławiecki spektakl zakwalifikowano na podstawie zapisu wideo.

Tutaj możecie obejrzeć relację z próby spektaklu:

Kategorie:
kultura
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziękuję bardzo

Takie podziękowanie dla mnie odebrał wczoraj na imprezie Bluesa nad Bobrem mój kolega z pracy, […]

Zamknij