Kwi 16, 2018
1405 Wyświetleń
2 0

Arcydzieła tworzone z sercem, czyli wystawa Patchworku w Bolesławcu

Napisany przez

Czym jest patchwork, jak powstaje, jaka jest jego historia i najważniejsze… skąd wziął się w Polsce. O tym i o wielu innych rzeczach związanych z tą niezwykle trudną sztuką krawiecką, można było dowiedzieć się podczas sobotniego wernisażu.
34 panie z całej Polski przysłały swoje prace specjalnie na wernisaż wystawy „Świat tkanin i kolorów – Patchwork w Bolesławcu”. Każdy patchwork jest inny ale każdy zadziwia niezwykła pomysłowością i ogromem pracy. Wystawa to owoc starań naszej rodowitej bolesławianki, Pani Jolanty Filipowicz, którą patchwork „wciągną” i to bardzo… tak bardzo, że zaraziła nim znajomą, której pracę również można zobaczyć. Po dzisiejszej wystawie, miłośniczek tej niezwykle trudnej sztuki krawieckiej z pewnością przybędzie, bowiem w trakcie wernisażu Pani Wiesława Pawłowska, której patchwork pt. „Pinacolada” również zdobi ścianę Galerii „W sam raz”, tłumaczyła w jaki sposób powstaje patchwork, a także jakie są podstawowe ściegi. Wystawę można oglądać do końca maja.

Tekst i zdjęcia: BOK MCC

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Idioci potrafią pisać

Oznaczenie szlaku rowerowego w lesie pod Bolesławcem jako dowód na to, że lokalni kretyni potrafią […]

Zamknij