kwi 17, 2018
1539 Wyświetleń
0 0

Do widzenia Upendra

Napisany przez

Samiczka pandy czerwonej opuszcza Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec

Upendra urodziła się dwa lata temu w Naszym Zoo. Do niedawna dzieliła wybieg z mamą Nimą oraz ojczymem Metokiem. To jednak już przeszłość. W zeszłym tygodniu młoda panda wyruszyła w podróż na zachód Niemiec do Aachen, gdzie oczekiwał na nią jej nowy partner José. Wydarzenie to jest kolejnym, ważnym działaniem na rzecz zachowania pand czerwonych pod opieką człowieka.

Od 1997 roku Naturschutz-Tierpark Görlitz bierze udział w Europejskim Programie Ochrony Zwierząt (EEP) na rzecz pandy czerwonej. Program ma na celu zachowanie zdrowej populacji tego zagrożonego gatunku zwierząt, możliwie jak najdłużej. W tym celu koordynator hodowlany na podstawie danych genetycznych dobiera odpowiednie pary. W przypadku Upendry znalezienie odpowiedniego partnera  trwało rok dłużej niż zazwyczaj.

Życzymy jej wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Aby udało jej się powielić w Aachen sukcesy hodowlane jakie odnosi Nasze Zoo w Goerlitz, dzięki czemu ona także przyczyni się do zachowania pand czerwonych.

Tymczasem, w naszym Zoo mamy nadzieję,iż mama Upendry po rocznej przerwie ponownie da nam powód do radości, wydając latem na świat kolejne potomstwo.

Obowiązkiem każdego sympatyka pand czerwonych jest premiera filmu „Der Kleine Panda” (Panda mała) autorstwa byłego dyrektora Naszego Zoo Axela Gebauera.
Film wyświetlany będzie 23.04.2018 o godz. 20:15 na ARD.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Foto: www.zoo-goerlitz.de

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish