Maj 30, 2018
1839 Wyświetleń
3 1

,,W świecie Moliera” po raz ostatni w Teatrze Starym

Napisany przez

We wtorek 29 maja, szkolny teatr II LO w Bolesławcu, po raz ostatni wystawił spektakl, pt. ,,W świecie Moliera”, w którym wystąpili uczniowie, absolwenci i nauczyciele drugiego ogólniaka.

Spektakl, który miał premierę miesiąc temu, składa się z dwóch części. Pierwsza część to fragment ,,Mizantropa”, pokazującego hipokryzję ludzi wyższych sfer ówczesnego Paryża. Zdrowy rozsądek i konformizm Filinta (Tomislav Pranić) ściera się z idealistyczną, utopijną wizją Alcesta (Przemysław Kania). W tej części wystąpili uczniowie i absolwenci szkoły. Jak mówi reżyser, Izabella Daniel, młodzi aktorzy wspaniale poradzili sobie z bardzo trudną tematyką sztuki.

W drugiej odsłonie ,,Świata Moliera” zaprezentowali się nauczyciele II LO, wraz z absolwentami. ,,Mieszczanin szlachcicem” opowiada o panu Jourdain (w tej roli Krzysztof Malina), który próbuje się przedostać do wyższych sfer i jest gotów zrobić wszystko, aby swój cel osiągnąć.

,,Jest mi bardzo przykro, że wraz z zakończeniem liceum dobiegły końca szkolne zajęcia teatralne. Nie da się opisać atmosfery, radości i szczęścia jakie nam- młodym ludziom towarzyszą na scenie. To co zrobiła pani Daniel jest cudowne, dala nam możliwość spełniania się w roli młodych aktorów, do tego zaangażowała również nauczycieli, dzięki czemu lepiej się poznaliśmy.” mówi nam Paulina Dzięgiel, odtwórczyni roli Celimeny w ,,Mizantropie”.

https://www.youtube.com/channel/UCq0LAqR-JDnfxpV2Cto_uvQ?view_as=subscriber

Jesteśmy młodzieżową redakcją telewizyjną działającą w internecie. Od trzech lat tworzymy programy skierowane dla młodych ludzi i nie tylko ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Piosenki z drugiej ręki

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na koncert starszej grupy uczestników pracowni […]

Zamknij