cze 1, 2018
4970 Wyświetleń
4 1

Innowacyjne zajęcia „Mindfulness” dla Dzieci w Przedszkolu Niepublicznym „Nibylandia”

Napisany przez

W Przedszkolu Niepublicznym Nibylandia realizowany jest program rozwijania uważności u Dzieci – pierwszy i jedyny taki projekt w Bolesławcu. Nibylandia, to miejsce w którym aktywnie wpływa się na jakość kształcenia Dzieci, i w którym tworzy się dodatkowe warunki do odkrywania własnego potencjału.

W obecnych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu, toksycznym wyścigu i stresie, wiele trudności sprawia nam skupienie uwagi na tym co dzieje się w tej właśnie chwili. Bardzo szybko irytujemy się z błahych powodów, tracimy cierpliwość, dekoncentrujemy się i działamy na autopilocie podążając za bodźcami, zarówno zewnętrznymi jaki i naszymi utrwalonymi do perfekcji przyzwyczajeniami. Jakby tego było mało, często zapominamy również o wdzięczności i docenianiu tego, co mamy. Nie zdajemy sobie sprawy, jak silnie takie środowisko, które sami niestety tworzymy wpływa na nasze Dzieci, nasze Rodziny i relacje.
W rezultacie zarówno my dorośli,  jak i Dzieci potrzebujemy wsparcia w rozwijaniu umiejętności uważnego przeżywania chwili obecnej, wyciszenia się i zatrzymania.
Bardzo ważne jest codzienne wspieranie Dziecka w utrzymaniu zdolności do bycia uważnym, a zamiast tradycyjnych metod wychowawczych, jak np. „wychowanie bezstresowe” – możemy pomóc naszym Dzieciom radzić sobie z życiem w bardziej autentyczny i naturalny sposób.

 

Pani Aneta Sochań jest miłą, naturalną, zawsze uśmiechniętą, bardzo kreatywną i energiczną osobą, która rozpoczęła pracę w Przedszkolu Niepublicznym Nibylandia w Bolesławcu w październiku 2017 roku jako Nauczyciel MINDFULNESS. Przez ostatnie lata nabierała praktyki i przekonania do stylu życia, który dziś promuje pracując w Wielkiej Brytanii. Z wykształcenia jest nauczycielem. W ciągu ostatnich 20 lat zdobywała kwalifikacje szkoląc się u najlepszych międzynarodowych mentorów z zakresu Yogi dla Dzieci i Dorosłych, Mindfulness, Medytacji, zaawansowanych technik Tajskiego Masażu, Treningu Mentalnego i zdrowego odżywiania. W swojej praktyce zajmuje się pracą z ludźmi w różnym wieku, z dziećmi oraz osobami dotkniętymi autyzmem, ucząc Yogi, Mindfulness oraz prowadzi terapię Tajskim Masażem. Od niedawna mieszka w Bolesławcu.

 

Zajęcia „MINDFULNESS”, które prowadzone są raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych przynoszą coraz to więcej wspaniałych efektów. Zauważane są również korzyści jakie daje ten innowacyjny projekt Dzieciom ze spektrum Autyzmu.

Na zajęciach Dzieci uczą się:

 • wyciszania umysłu,
 • radzenia sobie z trudnymi emocjami i ze stresem,
 • umiejętności koncentrowania uwagi oraz pamięć,
 • rozwijania wyobraźni,
 • intuicji i własnej świadomości,
 • wzmacniania poczucia wartości oraz umiejętności interpersonalnych.

 

Ale na czym dokładnie polegają zajęcia rozwijania uważności, czyli MINDFULNESS?
Ćwiczenia stosowane podczas zajęć są o rożnej tematyce i zawsze dostosowane do potrzeb Dzieci. Praktykowane jest:

 • uważne odbieranie wrażeń z ciała,
 • uważne chodzenie,
 • uważne ruchy,
 • uważne słuchanie dźwięków,
 • jedzenie i smakowanie,
 • uważne patrzenie i odbieranie świata i otaczającego nas środowiska,
 • dostrzegania siebie i innych,
 • obserwujemy myśli i emocje,
 • poruszamy zmysł smaku, widzenia, dotyku, słuchu i węchu,
 • budujemy relacje w grupie,
 • samodyscyplinę i samokontrolę,
 • uczymy się relaksacji, sposobów redukowania stresu, komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

„Moja praca przynosi mi wiele radości, tym bardziej, że oprócz spokojnych i radosnych Dzieci, widzę również aktywnie zaangażowanych Nauczycieli z Nibylandii, a także coraz więcej zainteresowania ze strony Rodziców. Należy pamiętać, ze to Rodzice odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu i pielęgnowaniu uważności Dzieci. Wszystkich Rodziców i opiekunów zainteresowanych udziałem w warsztatach wspierających w tej roli, zapraszam do kontaktu (e-mail: [email protected], tel. 881 25 25 55)”.
Aneta Sochań

„Spotkanie Pani Anety i jej dołączenie do naszego zespołu w tym roku szkolnym, jest dla Nas ogromnym wyróżnieniem. Dzięki nawiązanej współpracy rozpoczynamy w Bolesławcu innowacyjne zajęcia, które odpowiadają aktualnym potrzebom Dzieci. Zajęcia MINDFULNESS pomagają naszym Dzieciom w rozwoju emocjonalnym, uczą zwracania uwagi na wiele, wcześniej niedostrzeganych cech, zachowań, uczuć. Po pierwszych 6 miesiącach zajęć mogę śmiało polecić i zachęcić wszystkie przedszkola i Rodziców do organizacji tego typu aktywności”.
Ariel Orłowski

Jeśli chcesz odnaleźć w sobie nieskończone pokłady spokoju i pozytywnej energii, oraz nauczyć się jak żyć uważniej i jak przekazać „uważność” dziecku, zapraszam na warsztaty „Mindfulness dla dzieci”, które odbędą się już 17.06.2018, w Bolesławcu. Ze względu na duże zainteresowanie wymagane są wcześniejsze zapisy.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach zapraszam do kontaktu:
tel: 881252555 , email: [email protected]

Więcej informacji o warsztatach https://www.facebook.com/events/2026398574265875/?ti=cl

Szkolenie „Mindfulness dla dzieci”, 17 czerwca o 11:00, Boleslawiec Aikikai

 

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish