Cze 5, 2018
1320 Wyświetleń
0 1

Wieloteatr

Napisany przez

Wieloteatr

Pracownia Teatralna FormaT działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na maraton teatralny zwieńczający sezon 2017-18. W programie zobaczymy wszystkie tegoroczne premiery oraz kilka starszych spektakli w reżyserii Anety Ćwieluch. Gościnnie na scenie pojawią się Teatr Dziewiątka z Lubania i Teatr Na Próbę z Ocic.

Teatr Stary

11-14 czerwca 2018

wstęp wolny

Program:

11.06 – Taki kotek…. 

17.00   Teatr Smyki – „Kotek, który merdał ogonkiem” (spektakl o tolerancji, o tym, jak trudno pozyskać akceptację grupy)

Teatr Z Jednej Gliny – „Śpik” (spektakl inspirowany młodzieńczymi dramatami Witkacego, Czysta Forma w czystej postaci, czyli kolorowy sen na scenie)

Teatr Formalina – „Planeta B” (o życiu i marzeniach kobiet z małego miasteczka)

12.06 – Bo wolność…

12.00   Teatr Na Próbę (SP Ocice) – „Pamięć rzeczy” (spektakl o dzieciach, które po wojnie przyjechały do Ocic, na podstawie tekstów własnych, opowieści rodzin i mieszkańców Ocic)

17.00   Teatr Cebóla – „Szarość błękitu” (spektakl o dzieciach, które próbują normalnie żyć w ruinach miasta ogarniętego wojną domową)

Magdalena Kotwica – „Ćwierkają wróbelki” (dramatyczna historia o społeczności małego kresowego miasteczka podzielonej przez wojnę)

Irena Tkaczyk – „Tylko nie cynkowa” (monolog matki rosyjskiego żołnierza, który powrócił z wojny w Afganistanie żywy, ale okaleczony psychicznie)

13.06 – O dwóch chłopcach 

17.00   Teatr Dziewiątka (ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu) – „Wnyki” (spektakl o nastolatkach z miejskiego blokowiska)

Teatr RE/AKTOR – „Chłopiec, który nauczył się latać” (nostalgiczna wyprawa w tajemniczy świat Brunona Schulza)

14.06 – Jak to w rodzinie 

17.00  Klaudia Kowalik – „Dwudziesty pierwszy” (monolog dziewczynki z chorobą Downa)

Teatr Formalina – „Pustostan” (historia rodziny, której tajemniczy gość zakłóca tradycyjny wieczór wigilijny)

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Łóżko i materac – podstawa komfortowego snu

Współcześnie wiele się mówi o znaczeniu wygodnych materacy, dopasowanych do indywidualnych potrzeb konsumentów. W tej […]

Zamknij