Lip 19, 2018
2167 Wyświetleń
8 1

Maciej fotografuje przyrodę

Napisany przez

Prezentujemy zdjęcia i sylwetkę Macieja Kantora, fotografa przyrody, którego zdjęcie bolesławieckiego Bobra bardzo Wam się spodobało na naszym profilu facebookowym.

 – Dziką przyrodą fascynowałem się odkąd pamiętam – mówi Maciej. –  Częste wycieczki z rodzicami i dziadkiem do lasu potęgowały to uczucie, a mając w ręce swój pierwszy aparat, tzw. “małpkę”, nie odpuściłem żadnej sarnie czy motylowi spotkanemu gdzieś na łące. Na początku fotografowałem wszystko: ludzi, krajobraz, budynki, jednak z czasem moja droga kierunkowała się właśnie w stronę fotografii przyrody – to tutaj najbardziej odnajdywałem siebie i to ta dziedzina wciągała mnie najbardziej i tak pozostało do dziś. Wypady w plener do lasu, na łąki, bagna, wielogodzinne “zasiadki” w maskowaniu w oczekiwaniu na “modela” – to coś, co pozwala mi oderwać się od codziennego świata.

– Nie zawsze się udaje, czasem po kilku godzinach siedzenia wśród komarów czy innych owadów, wraca się z niczym – na karcie, bo mimo wszystko, człowiek z takiego terenu zawsze wraca jakiś zadowolony.

Jak mówi Maciej, fotografia przyrody to jednak nie tylko wyjścia z aparatem, to również wyprawy z lornetką, czy po prostu bez niczego – spacery dla samego poznania terenu, obserwacje co, gdzie i o której godzinie, później szukanie dogodnych miejsc na “zasiadki” itp., czy w końcu niekończąca się, ciągła nauka.

– Aby fotografować zwierzęta w ich naturalnym środowisku trzeba poznać ich zwyczaje, trzeba obserwować i przede wszystkim – potrzeba ogromu cierpliwości. Tak wygląda moje życie na co dzień, poza pracą oczywiście – każdą wolną chwilę staram się wykorzystać na naukę i poznawanie dzikiej przyrody, od szeroko widzianego lasu, do najmniejszych ptaków. Ostatnimi czasy to właśnie na nich najbardziej się skupiłem i to one wypełniają moją galerię w większości, chyba dlatego, że są “ogólnodostępne” i zawsze znajdę chwilę, aby wyskoczyć nawet na parę minut na pobliskie łąki, a one zawsze będą. Cały świat przyrody jest tak ogromny, że nie sposób się go “nauczyć” i chyba właśnie to poznawanie i pokazywanie ludziom tego, czego w codziennym biegu mogą nie zauważyć, daje tyle radości i satysfakcji, oraz pozwala prawdziwie odpocząć od tej zwariowanej cywilizacji.

Zdjęcia Macieja możecie znaleźć TUTAJ.

Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Maciej fotografuje przyrodę

  • Potrzeba wiecej tak pozytywnie nastawionych ludzi!

    Andrzej 23/07/2018 12:55 Odpowiedz
  • Czy żeby panu Maciejowi zrobić zdjęcie, też trzeba się tak zakamuflować? :D

    Tatrołaz 23/07/2018 05:24 Odpowiedz
  • Bardzo udane zdjęcia. Chapeau bas!

    Pietrek77 20/07/2018 11:00 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Opiekun osób starszych – praca z przyszłością

Od kilku ostatnich dziesięcioleci obserwujemy stały proces starzenia się społeczeństw zamożnych. Problem niskiego przyrostu naturalnego […]

Zamknij