Wrz 4, 2018
1805 Wyświetleń
4 0

Wasylów pracuje nad filmem o Andrzeju Pityńskim

Napisany przez

Mieszkający w Bolesławcu autor świetnie przyjętego w zeszłym roku filmu “Pozostanie po nas las” i kilku innych produkcji pracuje obecnie aż nad trzema dokumentalnymi projektami. Dokument “O tym, który się nigdy słoniom nie kłaniał” opowiadający o Andrzeju Pityńskim może być najgłośniejszy z nich. Rzeźbiarz, który wyjechał w 1974 roku do USA słynie z monumentalnych i kontrowersyjnych prac, które nie zawsze mogą znaleźć sobie miejsce w przestrzeni publicznej. Jego praca “Rzeź Wołyńska”, która ma stanąć w Toruniu w kompleksie ojca Tadeusza Rydzyka wywołuje skrajne reakcje.

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Pityńskiego w zeszłym roku Orderem Orła Białego a w maju 2018 głośna była sprawa pomysłu usunięcia jego Pomnika Katyńskiego z prestiżowego miejsca nad rzeką Hudson w Jersey City.

Foto: Konrad Żurawski

Szymon Wasylów w filmie o Pityńskim odpowiada za zdjęcia i montaż. Zdjęcia realizowano już w Warszawie, Ulanowie, Gliwicach i Stalowej Woli. W październiku 2018 roku Wasylów leci do Nowego Jorku, New Jersey, Bostonu oraz Baltimore, aby zrealizować najważniejszą część filmu. Premiera przewidziana jest na połowę 2019 roku. Reżyserką filmu jest Gabriela Komarnicka.

Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Wasylów pracuje nad filmem o Andrzeju Pityńskim

  • Brawo Szymon! Czekamy! :)

    emq bro 04/09/2018 13:00 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Top 5 dziecięcych butów marki adidas

Dzieci to wulkany energii i nigdy nie wiadomo, na jaki szalony pomysł wpadną. Każdemu rodzicowi […]

Zamknij