wrz 18, 2018
2451 Wyświetleń
4 0

Korowód z Glinoludami na podsumowanie święta Winnego Grodu

Napisany przez

W niedzielę zakończyło się świętowanie Dni Zielonej Góry. Zabawa trwała cały tydzień, przez ten czas miastem rządził Bachus – Bóg Wina. W ramach imprezy na mieszkańców i turystów czekały liczne atrakcje m.in.: koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe, targi kolekcjonerskie i oczywiście Jarmark Winobraniowy, podczas którego ponad 500 handlowców, artystów, rzemieślników i kolekcjonerów wystawiło swoje stoiska w centrum miasta.

Jako co roku na zakończenie odbył się korowód Winobraniowy. Tradycyjnie było hucznie, barwnie i artystycznie. Glinoludy już po raz 10-ty wzięły udział w Korowodzie. Tym razem, na jego czele Glinoludy przeszły z ośmiometrową Marianną, rzeźbą inspirowaną z obrazu francuskiego malarza, Eugène’a Delacroix  „Wolność wiodąca lud na barykady”, symbolizująca 100 –lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wśród rodziny Glinoludów znaleźli się również zaprzyjaźnieni akrobaci z Rzeszowa, którzy razem z Glinoludami brali już udział w imprezach m.in. w Berlinie, Bolesławcu, Lubinie, Warszawie, Krakowie, oraz wystąpili w telewizyjnym show – Mam talent.

Zdjęcia: Magdalena Pankiewicz i Wojciech Podlecki

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish