wrz 19, 2018
3410 Wyświetleń
12 3

Człowiek z Impulsem

Napisany przez

Drodzy Państwo,

Długo zastanawiałem się, czy podjęta przeze mnie decyzja ma jakąkolwiek rację bytu, jednakże stało się; od wczoraj jestem oficjalnie zarejestrowanym kandydatem. Kandyduję na stanowisko radnego Rady Powiatu Bolesławiec z listy KWW Macieja Małkowskiego Impuls Miasta (gm. miejska Bolesławiec, miejsce 11).

Po raz pierwszy ubiegam się o jakiekolwiek publiczne stanowisko, jednakże czynię to z głębokim przekonaniem, że swoim zaangażowaniem i pracą na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności spłacę kredyt zaufania, o jaki Was proszę w postaci poparcia mojej kandydatury.

KIM JESTEM?

Mam 41 lat, na co dzień pracuję jako przedstawiciel handlowy w firmie Dolnośląskie Młyny S.A. Poprzednio, przez ponad 15 lat pracowałem jako nauczyciel języka angielskiego w powiatowych szkołach średnich oraz szkolnictwie prywatnym, jednakże słynna już powiatowa próba reorganizacji oświaty (czyt. likwidacji ZSB) z przełomu lat 2015/2016 skutecznie zniechęciła mnie do wykonywania tego pięknego zawodu. Przynajmniej nie w takim układzie, gdzie ówcześni orędownicy likwidacji szkoły, mianują się dziś jej obrońcami.

Nie należę do żadnej partii politycznej i nie muszę chować się pod szyldem „BEZPARTYJNY” czy „SAMORZĄDOWY”. Jestem człowiekiem SPOZA UKŁADU, niezależnym zawodowo, który chce reprezentować interesy zwykłych mieszkańców.

DLACZEGO JA?

Jest to znakomite pytanie, które zadałem sobie już setki razy, choć do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu.

Uważam, że formuła obecnego układu władzy po prostu się wyczerpała. Czas na ludzi, którzy swoją inicjatywą, zaangażowaniem oraz świeżym spojrzeniem dadzą nowy impuls do rozwoju naszego miasta i powiatu.

Jako osoba czynnie zaangażowana m.in. w sport (KS Kolonia Bolesławiec) oraz przez wiele lat w bolesławiecką edukację (do 2016 r. nauczyciel w m.in. ZSM i ZSB Bolesławiec), dostrzegam potrzeby m.in. tych obu środowisk i gotów jestem im (choć nie tylko im) służyć w nowej radzie powiatu.

CO CHCĘ ZROBIĆ JAKO RADNY?

Będąc radnym Rady Powiatu Bolesławiec chciałbym przede wszystkim zająć się działaniami mającymi na celu:

– przywrócenie, przy współpracy z radnymi Rady Miasta oraz Prezydentem, festiwalu Blues nad Bobrem do Bolesławca. Nasze miasto na to po prostu zasługuje.
– tworzenie optymalnych warunków dla rozwoju powiatowego szkolnictwa.
– promocję sportu i wsparcie dla klubów seniorskich na terenie powiatu bolesławieckiego.
– monitorowanie czystości „zielonych miejsc” na terenie powiatu bolesławieckiego.
– przywrócenie komunikacji miejskiej na terenie gminy wiejskiej Bolesławiec.
– likwidację stanowiska etatowego członka zarządu powiatu bolesławieckiego.

Wraz z upływem czasu, na łamach swojego bloga w serwisie Bobrzanie.pl, postaram się rozwinąć i omówić poszczególne zagadnienia.

OBIETNICE WYBORCZE?

Z reguły podczas wyborów kandydaci prześcigają się składaniu mniej lub bardziej realnych wyborczych obietnic. Ja nie obiecam Wam niczego oprócz tego, że:
– pełniąc funkcję radnego Rady Powiatu nie obejmę żadnej innej funkcji w samorządowej spółce.
– część uposażenia radnego regularnie przekazywać będę na cele charytatywne oraz organizacjom, którym jest to bardziej potrzebne niż mnie.

GDZIE MNIE ZNAJDZIECIE?

O mandat radnego Rady Powiatu ubiegał się będę z listy KWW Macieja Małkowskiego Impuls Miasta, z okręgu nr 1 (gm. miejska Bolesławiec), miejsce nr 11.

Jeśli mieszkacie na terenie miasta lub macie tam rodzinę, przyjaciół, znajomych proszę o wsparcie mojej kandydatury.

Przy okazji, dziękuję za wszystkie dotychczasowe słowa wsparcia i otuchy.
Sceptykom i krytykom dziękuję jeszcze bardziej. Wasze uwagi sprawiają, że jestem lepszym człowiekiem.

Serdecznie pozdrawiam,
Bartosz Kaźmierczak

 

Publikacja sfinansowana ze środków KWW Macieja Małkowskiego Impuls Miasta.

Tagi artykułu:
· · · · ·

  Z wykształcenia politolog i anglista, z zamiłowania pedagog. Pasjonat futbolu, miłośnik kina, klasyki rocka oraz dobrej książki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish