Paź 1, 2018
864 Wyświetleń
0 0

W październiku czytamy o dekryptażu “Ryby”

Napisany przez

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu razem z Ibuk Libra poleca książkowy prezent.

W październikowej odsłonie PREZENT OD IBUK LIBRA, proponujemy książkę „Nie tylko enigma. Ryba, która przemówiła” – autorstwa Marka Grajka

Książka autora bestsellerowej   “Enigmy. Bliżej prawdy”.

Tym razem Marek Grajek przedstawia fascynującą grę kryptologiczną prowadzącą do złamania niemieckich szyfrów dalekopisowych o zbiorczym kryptonimie Fish. Dekryptaż “Ryby” umożliwił aliantom wgląd w niemieckie plany wojskowe na najwyższym szczeblu i przyczynił się do powodzenia operacji lądowania aliantów w Normandii. Osiągnięcia brytyjskich kryptologów znacząco przyczyniły się także do rozwoju techniki oraz powojennych technologii informatycznych. Urządzenie Colossus zaprojektowane wyłącznie w celu dekryptażu Fisha uważane jest za najwcześniejszy prototyp komputera elektronicznego.

Zachęcamy do lektury!

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej wszystkich, który nie odebrali jeszcze własnego kodu PIN, umożliwiającego korzystanie z zasobów platformy IBUK Libra.

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szybkie e-ZLA. Pora na e-zwolnienia.

Mniej niż 40 sekund trwa wystawianie elektronicznego zwolnienia lekarskiego. Lekarze powoli przekonują się do tej […]

Zamknij