paź 16, 2018
1959 Wyświetleń
1 0

Wspomagamy leczenie

Napisany przez

W przychodni Artmed w Bolesławcu zorganizowaliśmy „Klinikę Terapii Witaminowej”, czyli ośrodek, który suplementuje niedobory minerałowe, elektrolitowe, witaminowe i wykonuje terapie oczyszczania, detoksu organizmu.

Jeśli Ciebie lub Twoich bliski dotyka autyzm, cukrzyca, miażdżyca, czy nowotwór – możemy wspomóc leczenie tych chorób. Jeśli chcesz oczyścić swój organizm, zwiększyć jego wydolność – nasza oferta jest także dla Ciebie.

Konsekwencje chemizacji rolnictwa i przetwórstwa żywności widzimy codziennie w całym naszym otoczeniu. Nadmiar kadmu w nawozach, przyspieszona wegetacja to zubożenie w minerały i mikroelementy pożywienia i zaburzenia metabolizmu w układzie pokarmowym…
Skutek to choroby układu pokarmowego, choroby cywilizacyjne, czyli cukrzyca, miażdżyca, choroby onkologiczne.

– Skoro wiemy, że truje nas żywność, a nie mamy w swoim otoczeniu możliwości zakupu prawdziwie ekologicznego pożywienia, to jedyną drogą jest detoks organizmu czyli okresowe usuwanie toksyn, czy metali ciężkich kumulowanych w każdej roślinie a przekazywanych nam w pokarmie, oraz suplementowanie niedoborów witamin i minerałów  –mówi lekarz medycyny Piotr Fabijański, który przeprowadza konsultacje z pacjentami Kliniki terapii Witaminowej i czuwa nad kuracjami. – Moim zdaniem najbardziej skuteczna suplementacja następuje poprzez wlewy dożylne odpowiednio skomponowanych składników. My to robimy.

 

Lekarz medycyny Piotr Fabijański przeprowadza konsultacje z pacjentami Kliniki terapii Witaminowej

Jeżeli chcesz skorzystać z takiej terapii, przyjdź do przychodni ARTMED, Bolesławiec, ul. Dolne Młyny 21. Można również zadzwonić pod nr telefonu 75 734 68 55 i umówić się na wizytę, podczas której lekarz oceni potrzeby i możliwości zastosowania odpowiedniej terapii.

Wlewy dożylne przeznaczone dla osób chorych na cukrzycę oraz miażdżycę, choroby nowotworowe z lekiem Thiogamma Turbo-Set: 

Substancją czynną leku Thiogamma Turbo-Set jest kwas tioktynowy. Substancja ta jest wytwarzana naturalnie w organizmie ludzi i zwierząt. Kwas tioktynowy ma wpływ na wiele procesów metabolicznych. Ponadto kwas tioktynowy działa jako przeciwutleniacz.

Lek Thiogamma Turbo-Set jest stosowany w leczeniu bólu i parestezji (objawy czuciowe takie jak pieczenie, kłucie, swędzenie lub mrowienie) w cukrzycowym uszkodzeniu nerwów (polineuropatia).

Wlewy dożylne z solcoserylem:

Ostre i przewlekłe naczyniopochodne uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, zespół psychoorganiczny, miażdżyca zarostowa tętnic obwodowych (stadia II-IV wg Fontaine’a), stopa cukrzycowa, zaburzenia gojenia się ran (żylakowate owrzodzenia podudzi, odleżyny), oparzenia, uszkodzenia skóry i błon śluzowych przez napromieniowanie, przeszczepy skórne.
Efektywnie poprawia regenerację organizmu.

Ozonoterapia:

Chemiczne właściwości ozonu wykorzystywane są do leczenia ran, odleżyn, oparzeń, owrzodzeń żylakowatych, stanów zapalnych skóry, kości, zmian po naświetlaniach przy leczeniu nowotworowym, trudno gojących się przetok czy zapaleń i chorób zakaźnych niektórych narządów wewnętrznych. Właściwości fizyczne z kolei pomagają w leczeniu niedokrwienia narządów i tkanek spowodowanych miażdżycą naczyń i postępującym z wiekiem ograniczonym wykorzystywaniem tlenu w organizmie, do których należą m. in. niedokrwienie mózgu (udar), niedokrwienie serca (zawał) i niedokrwienie kończyn dolnych oraz innych części ciała.

WSKAZANIA DO OZONOTERAPII:

 • Reumatyzm
 • Dna moczanowa
 • Choroby skóry
 • Migreny
 • Uszkodzenia wątroby (poalkoholowe, wirusowe, polekowe)
 • Miażdżycowe zaburzenia krążenia (np. choroba wieńcowa)
 • Zespoły przewlekłego zmęczenia
 • Infekcje grzybicze skóry i błon śluzowych
 • Infekcje dróg moczowych
 • Choroby oczu np.: retinopatia cukrzycowa
 • Choroby wirusowe (np. opryszczka, półpasiec)
 • Pourazowe zapalenia kości i tkanek miękkich
 • Rewitalizacja czyli odmładzanie

TERAPIA dla profilaktyki i zapobiegania chorobom:

WITAMINA B KOMPLEX
Wspiera układ nerwowy, łagodzi napięcia, poprawia sprawność
intelektualną i nastrój. Kompleks B przeznaczony jest dla osób ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminy z grupy B (m.in. stany wyniszczenia, alkoholizm, rekonwalescencja, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pomocniczo w chorobach układu nerwowego, w trądziku, wspomagająco po przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką).

MAGNEZ
Najcenniejszy biopierwiastek w ludzkim organizmie, który pełni wyjątkową rolę. Bierze udział w przebiegu fotosyntezy, uczestniczy w ważnych reakcjach enzymatycznych. Aktywuje ponad 320 enzymów.

WITAMINA C
Dlaczego warto rozważyć terapię witaminą C?
Witamina C to silny antyoksydant, dlatego doskonale wspomaga organizm w zwalczaniu stresu oksydacyjnego. Istotną zaletą witaminy C jest jej zdolność do szybkiego i bezpośredniego wnikania do wnętrza komórek, ponieważ rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu swe ochronne działanie antyoksydacyjne może uruchomić bezpośrednio w komórce. Organizm ludzki utracił zdolność samodzielnego wytwarzania witaminy C i jest uzależniony
od jej podaży z zewnątrz. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie witaminy C nie tylko podczas choroby. Ponieważ w przypadku podania doustnego w postaci proszku lub tabletek w jelicie wchłania się określona ilość witaminy C, a reszta jest wydalana, zaleca się podanie w postaci
kroplówki. Osiągnięcie wysokiego stężenia witaminy C we krwi ma decydujące znaczenie dla skuteczności terapii.

Terapia dla sportowców i osób prowadzących wyczerpujący tryb życia:

ALA, czy też kwas alfa-liponowy, jest organicznym związkiem chemicznym, który zalicza się do grona nasyconych kwasów tłuszczowych. Kwas tiooktanowy, bo tak też jest często nazywany, wykazuje bardzo dobrą rozpuszczalność zarówno w tłuszczach, jak i wodzie. W ludzkim organizmie jest utożsamiany z dwiema podstawowymi funkcjami. Po pierwsze, ALA stanowi bardzo silny przeciwutleniacz, co ma niewątpliwie ważne znaczenie dla naszego metabolizmu. Niszczenie sporej ilości wolnych rodników stanowi bardzo dobry sposób na detoksykację całego ustroju oraz przywrócenie jego prawidłowej homeostazy. Oprócz tego kwas alfa-liponowy jest jednym ze związków odpowiedzialnych za transformację spożytego pokarmu w energię. Pomimo że jest on produkowany przez nasz organizm, to uzyskanie jego antyoksydacyjnych właściwości wymaga dodatkowego wsparcia w formie suplementacji.

Dokładny mechanizm działania kwasu ALA jest nieco bardziej złożony. Silne działanie antyoksydacyjne, które opiera się na wymiataniu szkodliwych wolnych rodników, przyczynia się do szeregu pozytywnych zmian.

W znaczny sposób ogranicza uszkodzenia w obrębie błon neuronów, zapobiega brakom krwi transportowanej do nerwów i hamuje proces starzenia się naszych komórek. Kwas tiooktanowy to także bardzo dobry intensyfikator działania innych antyoksydantów, głównie witamin C i E. Co więcej, związek ten z powodzeniem chroni wątrobę poprzez zwiększenie stężenia jej głównego strażnika. Mowa tu o cysteinie, jednym z podstawowych aminokwasów biogennych. Substancja ta pozwala na usuwanie szkodliwych metali ciężkich z ludzkiego ustroju, a jej dekarboksylacja pozwala na wyprodukowanie tauryny.

Właściwości ALA zostały też docenione przez osoby odchudzające się i starające się pozbyć nadprogramowych kilogramów. Oprócz silnie oczyszczającego charakteru kwas tiooktanowy odpowiada za sprawniejszą przemianę spożytego pokarmu w energię. Warto też dodać, że kwas alfa-liponowy reguluje poziom cukru we krwi. Wszystko za sprawą tego, że związek ten w znaczny sposób nasila transformację glukozy do postaci niezwykle cennego glikogenu. Na sam koniec nie sposób zapomnieć o tym, że ALA silnie ogranicza nadmierny apetyt i niekontrolowane napady głodu.

SOLCOSERYL:

Jest bezbiałkowym wyciągiem z surowicy i komórek krwi cieląt. Pełni on dość istotne funkcje, które są w stanie przyczynić się do znacznej poprawy regeneracji organizmu sportowca Osoby trenujące na dość wysokim poziomie, gdzie ilość sesji treningowych często przekracza ilość dni tygodnia, największe z czym mają problem, to odpowiednia regeneracja. Mało kto jest w stanie żyć ze sportu, więc założyć należy, że dochodzi do tego również praca. W przypadku wielu osób jest to dodatkowy wysiłek fizyczny, często nawet bardzo ciężki.

 

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish