Lis 6, 2018
1227 Wyświetleń
0 0

Monodram “Kobieta-rakieta”

Napisany przez

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu zaprasza spektakl autorstwa Jagody Siegień przygotowany na podstawie książki „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej” Aleksandry Drogi. To brawurowa opowieść o drugiej żonie Marszałka Józefa Piłsudskiego, nauczycielce, konspiratorce i wielkiej patriotce. Cały spektakl to odkrywanie wspomnień i nie do końca poznanej historii.

W atmosferę minionych lat wprowadzają widza stare technologie wykorzystane w spektaklu; grafoskop, rzutnik slajdów, gramofon i stare płyty winylowe. Użyte formy plastyczne i efekty wizualne przywołują ducha przeszłości. Widz powoli, krok po kroku, jakby otwierał kolejne zakurzone pudła zalegające na babcinym strychu, układa elementy opowieści.

Jagoda Siegień – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Laureatka Stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia. W latach 2015-2018 współpracowała z Wrocławskim Teatrem Młodych. W 2016 odbyła praktykę z programu Erasmus+ w Teatro de Marionetas do Porto w Portugalii.

Teatr Stary

8 listopada 2018

godz. 12.00

Wstęp wolny

Tagi artykułu:
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Książka na listopadowe wieczory

Ibuk Libra oraz Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu polecają do czytania w listopadzie: Bernard Stiegler "Wstrząsy. […]

Zamknij