Lis 25, 2018
1065 Wyświetleń
0 0

Jakimi cechami powinny wyróżniać się kołdry antyalergiczne?

Napisany przez
Alergicy powinni zainwestować w specjalne kołdry antyalergiczne, aby ich sen przebiegał spokojnie, a skutki alergii nie zakłócały jego komfortu. Produkty pozbawione tej funkcji mogą u osób uczulonych powodować kichanie, katar, a nawet wysypkę czy łzawienie oczu. Kołdry antyalergiczne są też odporne na zagniecenia.

Kołdra antyalergiczna – najważniejsze cechy

Kołdra antyalergiczna wyprodukowana z wełny kozy kaszmirskiej, wielbłąda bądź merynosów (owiec) zawiera lanolinę, jaka zabezpiecza produkt przed gromadzeniem się drobnoustrojów, a także wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki temu zachowuje swoją czystość przez bardzo długi czas. Jest wytrzymała. Świetnie się prezentuje nawet po kilku latach. Należy pamiętać o tym, że jedynie kołdry antyalergiczne, które mają dużą zawartość wełny, są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę osobom uczulonym.

Jednakże alergicy uczuleni na wełnę i lanolinę nie będą tego samego zdania. W tym przypadku warto wybrać kołdry ekologiczne z wypełnieniem lnianym, jedwabnym bądź bambusowym. W trakcie snu zarówno przeciwdziałają przegrzaniu, jak i zatrzymują ciepło, dzięki czemu organizm nie ulega wychłodzeniu. Przed wyborem pościeli antyalergicznej zalecana jest konsultacja z alergologiem, ponieważ diagnozowanie swojego uczulenia na własną rękę może wiązać się z dyskomfortem po zakupie pościeli antyalergicznej.

Gdzie warto kupić pościel antyalergiczną?

Pościel dla alergików warto kupić w zaufanych, wyspecjalizowanych sklepach, do których należy https://nyks.pl/. Musi mieć certyfikat, gdyż informacja na etykiecie nie jest wystarczającym dowodem na to, że użytkownik ma do czynienia z produktem antyalergicznym. Zawsze warto dopytać sprzedawcę o niezbędne atesty. Przed zakupem takiej kołdry należy również pamiętać o wymierzeniu wysokości oraz szerokości łóżka. Nie może być ona mniejsza od materaca.

Zanim użytkownik zajmie się praniem kołdry antyalergicznej powinien zapoznać się z zaleceniami producenta, które są umieszczone na metce. Do tego celu należy używać delikatnych środków piorących. Również suszenie powinno przebiegać w optymalnych warunkach, jeśli użytkownik nie korzysta z suszarki bębnowej. Przed korzystaniem z produktu kołdra antyalergiczna musi być dostatecznie wysuszona. Jednak nie można jej wystawiać na intensywne działanie promieni słonecznych ze względu na możliwość zniwelowania puszystości i licznych zniekształceń.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Najnowszy film w reżyserii Przemysława Kani

  W piątek, 30. listopada, o godzinie 18 w siedzibie Muzeum Ceramiki przy ulicy Mickiewicza, odbędzie się premiera ostatniego filmu w...

  Zamknij