Gru 14, 2018
1596 Wyświetleń
23 0

Jaki czujnik czadu wybrać?Napisany przez

Okres grzewczy to czas, w którym warto zadbać o bezpieczeństwo kupując czujnik tlenku węgla.

Czad to śmiertelne niebezpieczeństwo

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Ten bezwonny i niewidzialny, śmiertelnie niebezpieczny gaz, może powstać wszędzie tam, gdzie używamy wszelkiego rodzaju urządzeń spalających paliwo. Każdy użytkownik typowego piecyka gazowego, kotła grzewczego lub kominka powinien być świadomy tego jakie niebezpieczeństwo może nieść ze sobą użytkowania tego typu urządzeń.

Powstawania czadu najczęściej nie ma nic wspólnego z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń i instalacji. Jednak nawet w zupełnie nowym budynku, w którym instalacje wykonane są w sposób podręcznikowy, nie możemy mieć gwarancji, że zagrożenie tlenkiem węgla nas nie dotyczy.

Tlenek węgla, czasem błędnie nazywanym dwutlenkiem węgla w temperaturze pokojowej jest bezbarwnym i bezwonnym gazem. Ma bardzo silne własności toksyczne. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym mamy zbyt słabą wentylację, oraz w którym wydzielany jest tlenek węgla jest śmiertelnym niebezpieczeństwem. Dlatego tak bardzo ważne jest aby dbać o właściwy stan systemów kominowych oraz wentylacyjnych. Ogromne zagrożenie w postaci tlenku węgla wynika z faktu, że jest to gaz zupełnie niewyczuwalny przez człowieka. Jedyny objaw obecności tlenku węgla to wyraźne pogorszenie stanu zdrowia.

Istnieje jednak prosta i szybka metoda zabezpieczenia się przed tlenkiem węgla. Wystarczy zastosować certyfikowany czujnik tlenku węgla, który głośnym sygnałem alarmowym wzbudzi Twoją czujność i pozwoli uniknąć tragicznych konsekwencji.

Jaki czujnik czadu wybrać?

Nawet przy regularnie serwisowanej instalacji grzewczej i wentylacyjnej, istnieje najpewniejsza metoda zabezpieczenia się przed ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla. Jest nim zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla. Urządzenie to, powieszone na ścianie, w odległości przynajmniej metra od potencjalnego źródła zagrożenia, w sposób ciągły, przez okres nawet 10 lat, będzie monitorować obecność tlenku węgla w powietrzu. W razie przekroczenia bezpiecznego poziomu stężenia czadu w powietrzu,
zaalarmuje użytkowników bardzo głośnym alarmem dźwiękowym, dając szansę na ewakuację i podjęcie kroków mających na celu wyeliminowania zagrożenia. Jest to prosta i szybka metoda, która przy nie wielkich kosztach, daje nam szansę na uniknięcie czasem tragicznych konsekwencji.

Aktualnie, na rynku dostępnych jest w sumie około kilkudziesięciu modeli czujników tlenku węgla, które często różnią się znacząco ceną. Wpływ mają na nią zwykle jakość wykonania oraz zastosowane w nim rozwiązania. Równie istotny jest okres użytkowania oraz gwarancja.

Przy wyborze czujnika warto zwracać uwagę na:
1) Certyfikat i Atesty pozwalające na bezpieczne użytkowanie urządzenia
2) Żywotność urządzenia i gwarancję producenta.
3) Zasilanie i jego rodzaj
4) Obecność wyświetlacza pozwalającego ocenić m.in. to w jak wielkim niebezpieczeństwie znajdziemy się jeśli tlenek węgla zostanie wykryty.

Hurtownia Amper B  w Bolesławcu przy ulicy Wróblewskiego 7e posiada w swojej ofercie wiele modeli czujników, także gazu i dymu, oraz szeroki asortyment urządzeń pozwalających skutecznie zadbać o
bezpieczeństwo Twoich bliskich i Twojego majątku.

Jeśli masz wątpliwości jakiego urządzenia potrzebujesz, pracownicy hurtowni Amper B chętnie doradzą, pokażą dany produkt oraz pomogą w wyborze.

Nie zwlekaj z decyzją!

Zapraszamy do naszej hurtowni:

Amper B Sp. z o.o. Sp. k
Ul. Wróblewskiego 7e
59-700 Bolesławiec

Zapraszamy także do oddziału w Lubaniu przy ulicy Jeleniogórskiej 11a

Godziny otwarcia:

Bolesławiec :
 PN – PT 07:00 – 16:00  SB 8:00 – 12:00
Lubań PN – PT 08:00 – 16:00  SB 8:00 – 12:00

Dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej www.amperb.pl

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Jaki czujnik czadu wybrać?  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Premiera spektaklu “Cichość” – zobacz zdjęcia

  Pracownia Teatralna FormaT Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasiła na premierowy spektakl „Cichość” w wykonaniu Teatru Budka...

  Zamknij