gru 20, 2018
1486 Wyświetleń
2 0

Wielki sukces ochrony gatunków!

Napisany przez

Kampania „Zwierzę roku 2018“ przynosi ponad 50.000 euro dla zagrożonych żółwi cuora

Środki finansowe zgromadzona w ramach kampanii zostaną przekazane dla Międzynarodowego Centrum Ochrony Żółwi w Münster oraz  Angkor Centre for Conservation of Biodiversity w Kambodży.
Fundusze te pozwolą m.in. na wsparcie zbliżającego się projektu wypuszczenia na wolność ponad 100 żółwi cuora. „Fakt, iż ponownie udało się zebrać taką ilość darowizn, bardzo cieszy!” – Dr. Sven Hammer, dyrektor Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec oraz członek zarządu  Zoologischen Gesellschaft für Arten- und Populationsschutz e.V.  – ZGAP ( stowarzyszenie ogrodów zoologicznych na rzecz ochrony gatunków oraz populacji), który przed trzema laty zainicjował kampanię „Zwierzę roku“. „Teraz trzymamy kciuki, za powodzenie akcji  wypuszczania na wolność żółwi cuora w Kambodży.“ Angkor Centre for Conservation of Biodiversity (ACCB) hoduje w szczególności żółwie cuora amboina. Aby ich reintrodukcja w dobrze chronionym obszarze przebiegła pomyślnie, z zebranych środków zostaną zakupione urządzenia telemetryczne. Przekaźniki, w które zostaną wyposażone żółwie wypuszczane na wolność, umożliwią ich obserwację. To z kolei pozwoli na bliższe poznanie preferowanych siedlisk, ich wielkości oraz migracji zwierząt.

Drugi wspierany projekt w Międzynarodowym Centrum Ochrony Żółwi w Münster, które ma na koncie wielkie sukcesy w hodowli żółwi, także gatunków, które na wolności właśnie wyginęły. Wśród nich także żółwie Cuora aurocapitata, które od kwietnia tego roku można zobaczyć  w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.
W Münster sfinansowana zostanie budowa nowych wybiegów oraz wyposażenie akwariów, niezbędnych
w hodowli tego niezwykle wymagającego gatunku żółwi.

Nowe „Zwierzę roku 2019“ zostanie ogłoszone 17 stycznia 2019 w Berlinie.
W międzyczasie görliccy bracia cuora o kreatywnych imionach „88” i „89”
wzięli małą przerwę od medialnego szumu i wybrali się na zimową hibernację.

 Foto: www.zoo-goerlitz.de

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish