Gru 26, 2018
1125 Wyświetleń
0 0

Twenty One Pilots: „chcemy sprawić, by ludzie zaczęli myśleć”.

Napisany przez
Duetu Twenty One Pilots nie da się określić jednym słowem, a na pewno nie da się wskazać gatunku muzyki, który tworzą. Można jedynie powiedzieć, że w zasadzie tych dwóch chłopaków robi wszystko, czego się po nich nie spodziewamy. Szokuje i poddaje pod wątpliwość. Twenty One Pilots: „chcemy sprawić, by ludzie zaczęli myśleć” – takie słowa wypowiedział frontman – Tyler Joseph, opisując jak powstała nazwa zespołu. A jak to się wszystko zaczęło oraz skąd ta enigmatyczna nazwa opisujemy poniżej.

Twenty One Pilots ponownie w Polsce

Duet zagra w ramach trasy Bandito Tour promującej nowy album grupy, który ukazał się 5 października 2018 roku. Koncert Twenty One Pilots w Polsce odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 15 lutego 2019 roku. Będzie to już drugi koncert tej grupy w naszym kraju.

Początki zespołu Twenty One Pilots

Nazwa zespołu pochodzi od motywu przedstawionego w książce – Wszyscy moi synowie (All My Sons), którą Tyler przeczytał na potrzeby zajęć na studiach i która zrobiła na nim duże wrażenie. Główny bohater po podjęciu złej decyzji przyczyna się do śmierci 21 pilotów samolotu wojennego. Morał z niej wynikający mówi o tym, że w życiu często podejmujemy decyzje, które powodują dylematy moralne, nie ma jednej odpowiedzi na to, co jest dobre a co złe. Trzeba samemu, za pomocą myślenia zdecydować o swoim losie, a konsekwencje mogą być różne.

Słowa te doskonale oddają to, jaka jest muzyka, którą tworzy zespół. Dzięki różnorodności form, wielości stylów oraz ambitnym tekstom, chłopaki pokazują, że wszystko zależy od tego, jak sami to odbierzemy. Nic nie jest czarno białe, a zadaniem muzyki jest wyrażać wielość uczuć i dylematów rządzących człowiekiem.

Rozwój kariery zespołu

Taka myśl przewodnia zaprowadziła do powstania w 2009 roku zespołu. Początkowo tworzyło go trzech kolegów ze studiów – Tyler Joseph (wokal, klawisze), Nick Thomas (bas, klawisze) i Chris Salih (perkusja). Pierwszy swój album pt. Twenty One pilots grupa wyprodukowała samodzielnie. W 2011 Nick i Chris odeszli z zespołu z powodu nadmiaru zajęć (na oficjalnym fanpage’u opublikowane zostały ich wpisy pożegnalne), a do Tylera dołączył perkusista, Josh Dun.

W 2012 roku podpisali kontrakt z wytwórnią płytową Fueled by Ramen i ich kariera nabrała rozpędu. 19 maja 2015 ukazał się czwarty album studyjny Blurryface, a promujący ją singiel „Stressed Out” znalazł się na pierwszym miejscu listy Airplay w Polsce i uzyskał status platynowej płyty.

W 2017 roku Twenty One Pilots zdobyli nagrodę w kategorii Best Pop Duo/Group Performance, którą odebrali bez spodni(!). W październiku 2018 powstał piąty studyjny album grupy, zatytułowany Trench. Twenty One Pilots otrzymało nominacje do  Grammy, za utwór Jumpsuit w kategorii „Best Rock Song”. Ciekawostką jest, że 16 czerwca tego samego roku w serwisie Spotify ukazało się nagranie pod tytułem “Heathens”, pochodzące ze ścieżki dźwiękowej do filmu Legion samobójców.

Duet ten to z pewnością zjawisko współczesnej sceny muzycznej, które zdobywa serca młodych ludzi na całym świecie. Ich koncerty są pełne energii i ciekawych aranżacji, dzięki czemu oglądanie ich nigdy się nie nudzi. Jak i słuchanie, ponieważ nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Jeszcze wiele razy nas zaskoczą.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  TwoimZdaniem – Kinga Cieplińska

  Dzisiaj bardzo świątecznie. Gościem 45. odcinka TwoimZdaniem była Ślązaczka z Zagłębia - Kinga Cieplińska. Prywatnie […]

  Zamknij