Lut 7, 2019
902 Wyświetleń
1 0

Ruszyła rekrutacja do Publicznego Liceum Oxpress

Napisany przez

1-go lutego Publiczne Liceum Oxpress rozpoczęło nabór do pierwszych klas licealnych. W ubiegłym roku kandydaci musieli logować się na specjalnej platformie, gdzie wybierali kilka szkół i interesujące ich profile. To system, w razie braku miejsc w placówce pierwszego wyboru, przenosił uczniów do szkół drugiego i trzeciego wyboru.
W tym roku szkolnym dyrekcja Liceum Oxpress zrezygnowała z powyższego systemu. Formularze zgłoszeniowe w wersji papierowej można będzie składać w głównym sekretariacie Zespołu Oxpress przy ul. Tyrankiewiczów 22 już od początku lutego. Decyzja o przyjęciu – lub jego braku – zostanie wydana w ciągu 7 dni od daty złożenia dokumentów.

– Oczekujemy, że osoby, które złożą podania do Liceum Oxpress mają swoje priorytety i cele i wiedzą, co nasza szkoła może im zaoferować. Dlatego nie będziemy czekać na wyniki egzaminów i koniec roku szkolnego: Oxpress to miejsce dla tych, którzy są twórczy i kreatywni, nie boją się nauki i naprawdę chcą coś w życiu osiągnąć. My dajemy im narzędzia, dzięki którym będą bez problemu poruszać się w zmieniającej się rzeczywistości rynku pracy. Absolwent naszej placówki będzie mógł wybrać się na dowolne studia, lub – ze względu na znakomitą znajomość języka obcego – podjąć naukę na uczelniach zagranicznych. Wiemy, że określenie życiowej drogi w wieku kilkunastu lat to trudne zadanie, dlatego pragniemy dać młodzieży możliwość jak największego spektrum wyboru na przyszłość.
Myślę, że wszystkim osobom ubiegającym się o przyjęcie do Liceum Oxpress decyzja o takim sposobie rekrutacji bardzo ułatwi życie. W trybie postępowania rekrutacyjnego kandydaci szybko otrzymają odpowiedź o przyjęciu do Liceum Oxpress. Jeżeli coś pójdzie nie po ich myśli, zawsze będą mogli spokojnie ubiegać się o miejsca w innych liceach – mówi dyrektor PLO Oxpress, Monika Pluszczewicz.

Bycie uczniem Liceum Oxpress ma szereg innych, nie mniej istotnych zalet:

– Nie sposób pominąć kwestii bezpieczeństwa, która była i jest dla nas sprawą priorytetową. Wszystkie placówki Oxpress posiadają kodowane wejścia, a także wyposażone są w systemy kamer zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ten zabieg ma zabezpieczać wszystkich naszych uczniów przed osobami obcymi, bo w szkole, zarówno na linii uczeń – uczeń jak uczeń – nauczyciel, panuje bardzo przyjazna, niemal rodzinna atmosfera i jest naprawdę bezpiecznie. – podkreśla założyciel Oxpressu, Dariusz Tyrakowski.

Warto podkreślić, że Publiczne Liceum Oxpress jest bezpłatne, a mimo tego oferuje co najmniej 5 godzin języka angielskiego tygodniowo – w tym również zajęcia z Native Speakerem. Żadna inna szkoła nie ma takiej oferty. Nacisk kładziony jest również na język polski, matematykę, informatykę i chemię. Zwiększona liczba godzin tych przedmiotów, a także małe klasy i swobodna, bezstresowa atmosfera zapewnią idealne warunki do nauki. A tym, którym zależy także na rozwoju fizycznym, Liceum zapewnia dostęp do infrastruktury sportowej w postaci dwóch nowych, doskonale wyposażonych sal gimnastycznych, zlokalizowanych przy Alei 1000-lecia 48.

W celu zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji oraz złożenia dokumentów zapraszamy do Biura Obsługi Ucznia w budynku przy ul. H. i W. Tyrankiewiczów 22. Zajęcia lekcyjne odbywają się w budynku przy Alei Tysiąclecia 48.

Autor: Oxpress

Tagi artykułu:
· · ·
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze sa wyłączone

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca dla kreślarza/konstruktora

Grupa budowlana Bürkle powstała przed 90 laty i jest obecnie średniej wielkości przedsiębiorstwem branży budowlanej z centralą w południowych Niemczech....

Zamknij