kw. 4, 2019
945 Wyświetleń
1 0

Świdnickie sukcesy

Napisany przez

Pierwszego kwietnia reprezentacja warsztatów wokalnych MDK brała udział w XVI Dolnośląskim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Przebój z jajem”. Impreza ta jest organizowana przez MDK Świdnica.

W tym roku Bolesławiec był reprezentowany prze cztery uczestniczki zajęć wokalnych naszego MDK. Wyjazd okazał się być sporym sukcesem. W kategorii najmłodszych solistów Natasza Sztych zdobyła pierwszą nagrodę. Wśród solistów starszych wyróżnienie przyznano Apolonii Pohl. Ale to nie koniec.

W konkursie wzięły udział reprezentantki zespołu wokalnego INIEMAMOCNE3. Ze względów organizacyjnych i technicznych nie mógł pojechać cały ośmioosobowy skład. W konkursie wystąpiła trzyosobowa ekipa: Magdalena Krysa, Wiktoria Eliaszewicz i Apolonia Pohl. W tym zestawieniu dziewczyny wyśpiewały drugą nagrodę. Zespół, w którym wszystkie wymienione panny doskonalą swoje umiejętności wokalne to nowy projekt w MDK. Istnieje od października 2018 roku. Jak widać po sukcesach, pomysł był całkiem dobry a i wykonanie jak na razie nie daje powodów do narzekań. Jeśli ktoś chciałby posłuchać zespołu, zapraszamy na koncert w teatrze Starym, w najbliższy piątek 5 kwietnia.

Zaczynamy o 19.00, wstęp wolny.

(Fot.Od lewej: Apolonia Pohl, Magdalena Krysa, Wiktoria Eliaszewicz, Natasza Sztych)

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish