Maj 28, 2019
1185 Wyświetleń
0 0

Spektakl “Mąż mojej żony”

Napisany przez

SPEKTAKL “MĄŻ MOJEJ ŻONY”. 29 czerwca 2019 r. Centrum Kultury i Sztuki “MUZA” w Nowogrodźcu

Sztuki Gavrana od ponad dwudziestu lat odbywają triumfalny pochód przez sceny całego świata. Także w Polsce cieszą się zasłużonym powodzeniem. Komedia „Mąż mojej żony” stanowi z pewnością jedno z największych osiągnięć chorwackiego dramaturga.

To dość nieoczekiwane wydarzenie, gdy mężczyzna spotyka… męża swojej żony. Bohaterowie po wybuchu pierwszych gwałtownych emocji powoli nawiązują nić porozumienia, by w końcu stać się powiernikami swoich rozterek. A dotyczą one nikogo innego, jak ich wspólnej żony.

Miro Gavran, jeden z najwybitniejszych chorwackich dramatopisarzy, nie szczędzi dowcipu i błyskotliwego dialogu pełnego nagłych zwrotów akcji i zabawnych point. Dwóch mężczyzn na skraju żałości, gniewu i euforii. Mieszanka wybuchowa.

Mieszkającego od kilku lat we Frankfurcie Ślązaka, niejakiego Zeflika, odwiedza przybysz z Warszawy, niejaki Edmund. Mężczyźni nie znają się wcale, lecz łączy ich, – co okazuje się w trakcie wizyty – jakże istotna rzecz: kobieta. Dokładnie mówiąc, wspólna żona Helena.

Jak poradzą sobie z tym problemem? Czy w jego rozwiązaniu pomogą butelki wypitego alkoholu? Co wyniknie z niezwykłego spotkania?

Piotr Konieczyński w duecie z Jackiem Grondowym udowadniają nie tylko swoje umiejętności, ale przede wszystkim zagwarantują pełen wrażeń i śmiechu wieczór.

CENA BILETU: 30 ZŁ

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert TRIO TANGO

Koncert Trio Tango 15 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki MUZA w […]

Zamknij