Lip 17, 2019
845 Wyświetleń
0 0

Dwudzieste potomstwo pandy czerwonej w goerlitzkim Zoo

Napisany przez

Pandy czerwone mieszkają w görlitzkim Zoo od 1997 roku, a od 2000 roku regularnie pojawia się potomstwo tych charyzmatycznych zwierząt z rodziny pandkowatych, których ojczyzną są górskie regiony Azji centralnej.

20 młodych pand urodzonych w goerlitzkim zoo jest cennym wkładem w ochronę, tego krytycznie zagrożonego gatunku. Wyniszczanie siedlisk, nielegalne polowania, handel zwierzętami oraz  nosówka przenoszona przez psy, to tylko kilka przykładów z długiej listy ich egzystencjalnych zagrożeń.

 

Wraz z początkiem hodowli pand goerlitzkie zoo przystąpiło do Europejskiego Programu Ochrony Zwierząt na rzecz pandy czerwonej. W ramach programu koordynator księgi hodowlanej wylicza, a następnie zaleca która samica z którym samcem będą do siebie genetycznie najbardziej pasować. W ten sposób dobrano naszą obecną parę: Nimę i Metoka, w ten sam sposób  wybrano także nowy dom dla naszego 19 potomstwa pand – Sanju, który w tym roku przeprowadził się do Opola.

Dokąd w przyszłym roku przeprowadzi się urodzona w tym roku Niischu (po tybetańsku dwadzieścia), dowiemy się pod koniec tego roku. Teraz musi się najpierw prawidłowo rozwijać.

Nasi goście oraz sympatycy tych „puchatych niedźwiadków” mają wyjątkową okazję zajrzenia do dziupli pand czerwonych, na monitorze który znajduje się w kasie Naszego Zoo.  Naturalnie mamy także pandę „to go“ . Na stronie internetowej nasze-zoo.pl znajduje się pandzia kamera, która 24 godz. na dobę przekazuje obraz life z dziupli Nimy i Niischu.

Kurator Catrin Hammer z 3 tygodniową Niischu

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I.Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

 

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Aby OJCZYZNA w siłę rosła!

Na zachód od Polski wiele mówi się ostatnio o stanie Ziemi i wpływie na nią […]

Zamknij