Wrz 18, 2019
674 Wyświetleń
1 0

Mali pożeracze bambusa w niebezpieczeństwie

Napisany przez

Nawet z daleka widać połyskującą wśród gałęzi czerwoną sierść pandy czerwonej. Ze względu na niezwykły kolor sierści, czarne, guzikowate oczy oraz prążkowany ogon, zwierzęta te często nazywane są „najpiękniejszym ssakiem na świecie”. Niestety, jest to przyczyną ich nieszczęścia. Polowania na pandy w celu zdobycia pięknego futra, zagraża ich egzystencji. Dodatkowo, ze względu na utratę siedlisk liczebność pandy małej na wolności została zredukowana do 2500 osobników.

 

Aby zwrócić uwagę na zagrożenie tych zwierząt, 21 września na całym świecie obchodzony będzie „Dzień Pandy Czerwonej”.

 

Görlitzkie Zoo od 18 lat uczestniczy w Europejskim Programie Ochrony Zwierząt na rzecz pand czerwonych. W ramach projektu w zoo urodziło się i wychowało wiele młodych pand. Po odchowaniu zwierzęta trafiają do odpowiednich, wybranych przez koordynatora programu ogrodów zoologicznych, aby tworzyć nowe pary hodowlane. Obok młodych zwierząt, goerlitzkie zoo wspiera także działania na rzecz ochrony tych zwierząt w środowisku naturalnym, w Nepalu. Różne projekty badań terenowych, działania marketingowe, a także szkolenia strażników leśnych z zakresu ochrony tych uroczych zwierząt,  mają na celu trwałe zabezpieczenie stad.Jeżeli Ty także chciałbyś przyczynić się do tego, aby najpiękniejszy ssak świata mógł  w przyszłości wędrować po nepalskich lasach, zostań patronem ochrony przyrody dla tego projektu:

www.tierpark-goerlitz.de/Roter-Panda-Nepal.html

Pandzia mama Nima z córeczką Niischu na gałęzi cisu w görlitzkim zoo.
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Komedia komedii nie dorówna – co nas śmieszy i dlaczego?

Serdecznie zapraszamy 4 października 2019 r. o godz. 16.00 do Biblioteki Pedagogicznej w Bolesławcu na […]

Zamknij