Paź 11, 2019
777 Wyświetleń
1 1

Permanentna inwigilacja

Napisany przez

Przyjemnie się czyta przedstawione przez mieszkańców propozycje do budżetu miasta. Dobrze, że vox populi jest nagłaśniany. Niektóre ze wszech miar słuszne i godne pracy nad nimi. Ale są też i takie, które wymagają odrobiny przemyśleń.

„Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja” – z tych słów wykrzyczanych w „Seksmisji” wszyscy się do dziś śmieją. Ale każdy wiedział, że w czasie powstania filmu nie chodziło tylko  o śmiech. A dziś ludzie, mamieni przez polityków oraz służby, jak te posłuszne barany tego oczekują. Monitoringów i kamer. Oraz spełnienia wizji z „Roku 1984”.

Czy tego każdy chce? Kto odpowie na pytanie, na ile te inwigilujące obywateli narzędzia przyczyniły się do wzrostu bezpieczeństwa? Czy polepszyła się wykrywalność przestępstw?

Prosiłbym o twarde dane, a nie opowiastki i filmiki puszczane na portalach z osobnikami, którzy mogli wyglądać jak Janek, Wojtek i Krzyś złączeni w jedną postać. Wiem, usłyszę, że uczciwi nie mają się czego bać, ale nigdy nie wiem, kto siedzi po drugiej stronie kabelka i jak będzie chciał wykorzystać utrwalone materiały. Ani nie wiem kto przyjdzie za rok. Mam dość tworzenia społeczeństwa nieufnego i szczującego na siebie nawzajem. Każdy ma na każdego mieć bat? Proponuję au rebours jeszcze postulat postawienia płotów na każdej posesji. Z pewnością poczujemy się lepiej, gdy będziemy siedzieć w filmowanych klatkach.

Tadeusz Łasica

Kategorie:
Łasica

Komentarze do Permanentna inwigilacja

  • A jakby auto ukradli i dzięki monitoringowi udało się złapać złodzieja i odszukać pojazd to wtedy cacy, c’nie? Ja tak miałem, bez tego byłbym sporo w plecy a złodziej na wolności.

    Olaf 12/10/2019 13:30 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Transgea – nowa wystawa w görlitzkim zoo

"TRANSGEA - Transgraniczna współpraca w zakresie lokalnych działań adaptacyjnych do zmian klimatu do 15.11.2019 w […]

Zamknij