paź 23, 2019
1186 Wyświetleń
0 0

Uszyją poduszki dla kobiet po mastektomii

Napisany przez
Bolesławieckie Stowarzyszenie Kobiet IN Gremio wspólnie z Pracownią Rękodzieła działającą przy MDK oraz Stowarzyszeniem Amazonki  organizują wspólną akcję szycia poduszek dla kobiet po mastektomii. Akcja rozpocznie się w sobotę 26 października 2019 roku o godzinie 10:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu (ul. Grunwaldzka 5) i będzie trwać „jak długo będą siły do szycia”.
Akcja „Serce od serca” zapoczątkowano poza granicami Polski, ale i u nas znalazła chętnych naśladowców. Teraz przyszła kolej na Bolesławiec. Specjalny kształt poduszek ułatwia dochodzenie do sprawności kobietom po mastektomii, łagodzi ból, zmniejsza napięcie ramienia. Dla osób włączających się w akcję jest to natomiast doskonała okazja do wolontariackich działań w dobrej sprawie, do okazania empatii, do dzielenia się własnymi umiejętnościami i czasem.
O budzeniu empatii dzięki tej akcji niech choćby świadczy fakt, że producent  silikonowych kulek, stanowiących specjalne wypełnienie poduszek, podarował je zupełnie za darmo.
– Ponieważ jesteśmy kobietami, ponieważ wierzymy, że wspólne działanie pomaga nie tylko potrzebującym, ale także pomagającym – organizujemy tę akcję w naszym mieście.  Mamy nadzieję, że uda nam się uszyć wiele poduszek, dzięki którym rekonwalescencja kobiet po mastektomii będzie łatwiejsza. Mamy także nadzieję, że akcja zwróci uwagę naszym koleżankom, jak ważna jest profilaktyka i badanie piersi – pisze przedstawicielka In Gremio Beata Domerecka.
Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish