paź 29, 2019
1893 Wyświetleń
0 1

Ten, który się słoniom nie kłaniał

Napisany przez

Prezentujemy Wam trailer nowego filmu dokumentalnego Gabrieli Komarnickiej o Andrzeju Pityńskim, znanym polskim rzeźbiarzu którego Pomnik Katyński stoi w Jersey City. Za zdjęcia (realizowane m.in. w USA) i montaż filmu odpowiada Szymon Wasylów, bolesławianin, autor kilku filmów dokumentalnych. Jednym z nich jest „Pozostanie po nas las” – film o mieszkańcach ziemi bolesławieckiej, którzy na Bałkanach odszukują groby przodków. Szymon prowadzi również swojego vloga #dokumentalista, którego kolejne odcinki możecie oglądać na Bobrzanach TUTAJ.

„Ten, który się słoniom nie kłaniał” to film dokumentalny traktujący o sztuce Andrzeja Pityńskiego – tworzącego głównie na emigracji polskiego artysty, który na swoim koncie ma setki rzeźb i prac. Pityński znany jest szczególnie ze swoich monumentalnych pomników, które bardzo często ocierają się o tematykę patriotyczną. Film powstawał na przestrzeni 2 lat w Polsce i USA.

Premiera filmu o Andrzeju Pityńskim planowana jest na wiosnę 2020 roku.

Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish