Lis 8, 2019
894 Wyświetleń
0 0

Tragiczna śmierć Tornado

Napisany przez

Pomimo intensywnej opieki lekarskiej oraz opiekunów zwierząt, przez dwa dni nie udało się postawić na nogi charyzmatycznego samca jaka. Aby oszczędzić zwierzęciu cierpienia, podjęto decyzję o eutanazji.

W celu potwierdzenia diagnozy „urazu nerwowego” ciało o masie około 600 kg zostało wysłane do Landesuntersuchungsamt w Dreźnie.

Kilka godzin później pojawił się następujący wynik: Tornado cierpiał z powodu dyskopatii w części piersiowej kręgosłupa. Była ona przyczyną paraliżu tylnych kończyn.

Prawdopodobnie samiec jaka nabawił się dyskopatii wypełniając swoje „małżeńskie obowiązki” jako byk hodowlany.

Urodzony w 2002 roku w Erfurckim Zoo Tornado, był samcem o okazałych gabarytach, mimo to miał spokojną i przyjazną naturę, sprawiało to, iż lubiany był zarówno przez opiekunów zwierząt jak i gości.

17-letni Tornado osiągnął już dość zaawansowany wiek jak na bydło hodowlane, jednak zarówno pracownicy jak i goście życzyliby sobie, aby przyjazny „chrząkający wól” pozostał z nami choć jeszcze kilka lat.

Tornado jednak nie opuścił goerlitzkiego zoo całkowicie, pozostawił tu swoje geny w postaci czterech z jego 31 potomków.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Z piosenką pod rękę

Teatr Stary (ul. Teatralna 1, Bolesławiec) 15 listopada 2019 godz. 18.00 wstęp wolny Pracownia wokalna […]

Zamknij