Gru 10, 2019
1361 Wyświetleń
0 0

Dziewięć nowych autobusów PKS-u Bolesławiec

Napisany przez

Czesław Mrozik już od 40 lat pracuje w PKS-ie i chwali sobie nowe pojazdy:

– Mercedes dobrze się sprawdza i dobrze się prowadzi, to mocne wygodne auto – mówi kierowca. – Nowe nie jest, ma kilkanaście lat ale jest zadbane i pasażerowie to widzą i doceniają. To jest duża odmiana, pasażerowie zawsze jak wchodzą mówią, że mamy wreszcie jakieś dobre, wygodne pojazdy.

Starostowie powiatu bolesławieckiego i lwóweckiego – Tomasz Gabrysiak i Daniel Koko.

– Dzieje się dużo dobrego, pierwszy raz od lat osiemdziesiątych w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu mamy fabrycznie nowe auta – cieszy się starosta bolesławiecki, Tomasz Gabrysiak. – Dzięki wsparciu samorządów powiatu bolesławieckiego, samorządów gminnych, ale także części samorządów powiatu lwóweckiego oraz skutecznemu pozyskaniu środków z tak zwanego funduszu autobusowego udało nam się powiększyć liczbę obsługiwanych przez PKS tras w powiecie bolesławieckim i lwóweckim a dzięki zwiększonym przychodom – zwiększyć tabor. Pojawiły się trzy nowe busy firmy Mercedes wyleasingowane przez PKS, oraz używane trzy duże autobusy i trzy autobusy niskopodłogowe. Mamy gęstszą siatkę połączeń na terenie całego powiatu i staramy się podnosić standard usług, chcemy przewozić pasażerów godnie i bezpiecznie. Czuję radość, ale myślę, że większą odczuwa prezes PKS-u i jego pracownicy bo to jest jakieś nowe otwarcie w tej spółce.

Czesław Mrozik już od 40 lat pracuje w PKS-ie i chwali sobie nowe pojazdy

– Nasz udział w tym przedsięwzięciu nie jest wielki, ale staramy się żeby nasi mieszkańcy mogli bezpiecznie i wygodnie podróżować  – mówi Daniel Koko, starosta powiatu lwóweckiego. – Cieszę się ze współpracy z powiatem bolesławieckim, który od lat obsługuje naszych mieszkańców jeśli chodzi o transport zbiorowy.

– Już udało się odtworzyć transport publiczny w gminie Bolesławiec po tym jak autobusy MZK przestały jeździć do naszej gminy – cieszy się Andrzej Dutkowski, wójt gminy Bolesławiec. – Budujemy komunikację publiczną od nowa. Chodzi i o poprawę jakości usług i o poprawę sytuacji ekonomicznej PKS-u. Nie możemy wozić ludzi trupami, bo wtedy wybiorą przewoźników prywatnych. Trzeba odnawiać tabor, kupować autobusy i busy, aby PKS lepiej funkcjonował. Teraz tak się dzieje i to jest dobra wiadomość dla mieszkańców gminy powiatu.

Prezes PKS-u, Łukasz Jaźwiec.

– Mamy trzy nowe 24- osobowe mercedesy sprintery z opcją turystyczną, kolejne większe mercedesy podmiejskie i jeden autobus MAN – mówi prezes PKS-u, Łukasz Jaźwiec. – W sumie mamy 9 nowych w PKS-i choć nie tylko nowych pojazdów. Kiedy w maju przychodziłem do spółki, była ona na OIOM-ie z bezpośrednim zagrożeniem życia, dzisiaj już wyszliśmy z OIOM-u, nie jesteśmy pod respiratorem i spokojnie możemy się skoncentrować na pełnej rehabilitacji. Oczywiście ona jeszcze potrwa ale teraz sytuacja spółki jest na tyle stabilna, że możemy pozwolić sobie na modernizację taboru żeby faktycznie się rozwijać i zwiększać przychody a nie tylko ograniczać przejazdy, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Zwiększamy komfort pasażerów, zmniejszamy koszty eksploatacji.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Walka z ubezpieczycielem jak równy z równym

Z pewnością każdy z Państwa zna możliwość dochodzenia odszkodowania bądź zadośćuczynienia od firm ubezpieczeniowych. Niejednokrotnie […]

Zamknij