Gru 17, 2019
769 Wyświetleń
0 0

Sypialnia – najważniejsze miejsce w domu

Napisany przez

Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy przynajmniej jedną trzecią naszego życia. Musimy zadbać o to, by był to pokój przyjazny dla naszego wypoczynku, zaaranżowany

w taki sposób, byśmy w stu procentach wypoczywali. Jak to zrobić?

Kiedy nadchodzą zimowe i jesienne wieczory, niejednokrotnie marzymy wyłącznie o tym, żeby po pracy położyć się do ciepłego łóżka. Z tego względu sypialnia będzie miejscem szczególnym – jest ona jednym z najbardziej osobistych pomieszczeń. Strząsamy tam z siebie wszystkie problemy całego dnia, relaksujemy się w nocy, zdrowiejemy podczas choroby. Dlatego też pokój ten musi być zaaranżowany w sposób, który będzie nas uspokajał.

Sypialnia nie powinna być miejscem surowym i zimnym. Oczywiście musimy pamiętać o jej regularnym wietrzeniu (dla komfortu naszego snu), ale kolorystyka, choć stonowana, nie może być jednocześnie zbyt zimna lub ciepła. W tym celu należy postawić na pastele.

Jak przemyśleć szczegóły w aranżacji sypialni?

Chociaż pokusa może być duża, lepiej zrezygnować z telewizora w miejscu, gdzie śpimy. Zbyt długa ekspozycja na światło z ekranu może sprawić, że nie zaśniemy zbyt szybko, bo nasz mózg nie będzie produkował dostatecznej ilości melatoniny.

Dobrym pomysłem będzie za to zakup lampki nocnej, która nie będzie dawała zbyt intensywnego światła. Powinno być ono na tyle przygaszone, by zapewnić nam widzenie, ale jednocześnie nie rozpraszać naszego zasypiającego mózgu.

Najważniejszym miejscem w sypialni powinno być jednak łóżko.

Dobór łóżka to podstawa

Spanie na wersalkach czy sofach nie należy zazwyczaj do przyjemności i nie jest dobrą metodą na wypoczynek. Zamiast tego powinniśmy zawsze zainwestować w łóżko – jeżeli będziemy je użytkować zgodnie z przeznaczeniem, będzie służyło nam przez lata jako przedmiot wypoczynku i relaksu, w zdrowiu i chorobie.

Łóżko dwuosobowe przeznaczone jest zarówno dla par, jak i dla osób, które lubią mieć bardzo dużo przestrzeni podczas snu. Warto zwrócić uwagę również na łóżka tapicerowane: są eleganckie, dobrze wyglądają w każdym miejscu, są też bezpieczne i łatwe do utrzymania w czystości. Znaleźć je możemy na przykład na tej stronie: https://senpo.pl/lozka/tapicerowane/, gdzie możemy kupić samą ramę lub łóżko

z materacem.

Podsumowując: to od nas zależy, czy będziemy mogli się wyspać w komfortowych warunkach. Jeżeli zwrócimy uwagę na wszystkie szczegóły i zainwestujemy w dobre łóżko, to będziemy codziennie wstawali jako nowo narodzeni. W dzisiejszych, stresujących czasach jest to szczególnie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
W lutym w Bolesławcu uczymy się fotografii

Jak co roku są chętni i zapytania o terminy zajęć, zatem kolejny raz organizuję w Bolesławcu swoje warsztaty fotograficzne. Chcesz...

Zamknij