lut 8, 2020
1712 Wyświetleń
3 0

Moniatowicz i Sudek w Klatce

Napisany przez

Tę wystawę fotografii, w nieco szerszej formie, po raz pierwszy można było oglądać w 1988 roku w Centre Pompidou w Paryżu. To także pierwsze prace polskiego fotografa zakupione do Victoria & Albert Museum w Wielkiej Brytanii. Uhonorowany Gloria Artis, pochodzący z Bolesławca fotografik Janusz Moniatowicz w lwóweckiej galerii Klatka w piątek otworzył wystawę swoich fotografii prezentujących pracownię i jednocześnie dom Josefa Sudka.

Sudek to te bezdyskusyjny klasyk czeskiej (i nie tylko) fotografii, którego dom i pracownię można dziś zwiedzać w Pradze. Moniatowicz lata temu udokumentował to miejsce. Zrobił to, gdy dom Sudka nie był jeszcze muzeum dla turystów, a po prostu pozostałością po wielkim artyście. I to widać na tych zdjęciach.

W piątek w Lwóweckim Ośrodku Kultury otwarto wystawę pokazującą miejsce życia i pracy Sudka oczami Moniatowicza. Wernisaż uświetnił występ Karoliny Wojtko i Pawła Ostrowskiego, którzy za pomocą instrumentów perkusyjnych przenieśli gości wernisażu w ukochany świat wielkiego Czecha – w świat muzyki.

Komisarzem wystawy (i innych fotograficznych wydarzeń w galerii Klatka) jest bolesławianin Grzegorz Sidorowicz.

Jedźcie do Lwówka i zobaczcie te zdjęcia. Naprawdę warto!
Wystawa jest czynna do marca. W marcu we Lwówku kolejna fotograficzna uczta.

Kategorie:
kultura
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish