Mar 6, 2020
781 Wyświetleń
0 0

Rekordowa liczba odwiedzających w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec – poszukiwane wsparcie wolontariuszy!

Napisany przez

Rok 2019 z liczbą odwiedzających 156 045 był dla goerlitzkiego zoo najlepszym rokiem od czasu zjednoczenia Niemiec. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak pozytywnego wyniku” – mówi dyrektor zoo Sven Hammer. „Jest to potwierdzeniem dla naszego dotychczasowego kierunku rozwoju, czy to rozszerzania koncepcji bliskości zwierząt, zaangażowania w ochronę gatunków, czy utożsamiania się z ideą Europamiasta i konsekwentnego wdrażania trójjęzyczności.” W ubiegłym roku Nasze Zoo odwiedziło 12763 gości z Polski. Aby wszyscy odwiedzający byli pod dobrą opieką, dział public relations i szkółki zoologicznej poszukuje aktywnego wsparcia na zasadzie wolontariatu. Poszukujemy zaangażowanych ludzi, którzy z entuzjazmem podchodzą do ochrony gatunków i zwierząt oraz pragną zarazić swoim entuzjazmem innych ludzi. Działania możliwe w ramach wolontariatu to: nadzór nad wybiegami otwartymi dla gości, porady dla odwiedzających, przewodnik po zoo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz grup urodzinowych, pomoc w organizacji i realizacji imprez/ wydarzeń kulturalnych. Każdy wolontariusz otrzyma intensywne wdrożenie w tematykę zoo i ochrony przyrody.  Zainteresowani znajdą więcej informacji na stronie

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Ehrenamt.html

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel.
+ 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zrobić szybki wiosenny deser w pucharku? 5 szybkich wskazówek

Chcesz, aby na Twoim stole zawitała wiosna? Uracz swoich gości wiosennymi deserami w pucharku do […]

Zamknij