mar 11, 2020
2260 Wyświetleń
2 2

Na zakaźnym nie ma WIFI!

Napisany przez

Tytuł to nie żart, to genialny pomysł żeby zmusić ludzi do mycia rąk, uważania na siebie, pozostania w domu i nie kuszenia losu.
Gdzieś mignęła mi kartka, skierowana do dzieciaków: myjcie ręce. koronawirus was nie zabije, ale na zakaźnym nie ma WIFI. Dlaczego tylko do dzieciaków?

Mecze polskiej ekstraklasy odbywać się będą bez udziału kibiców. Epidemia budzi humanitaryzm. Gdyby odbywały się także bez ekip telewizyjnych – widownia wreszcie byłaby godna poziomu rozgrywek.

Władze Bolesławca podpisały umowę na kupno dwóch elektrycznych autobusów za pięć milionów złotych. Obecnym na uroczystości dziennikarzom rzeczniczka urzędu miasta rozdawała karty do brydża od producenta autobusów – firmy Solaris. Nie wiadomo, czy do autobusów będą wpuszczać tylko czwórkami. Wiadomo za to, że wreszcie władze postawią w mieście punkt ładowania elektrycznych pojazdów. Zapewne niedostępny dla ogółu, ale będzie się czym pochwalić w mediach.

Radny Małkowski wyliczył, że miejskie wydatki na media w 2019, to kwota 418.382,16 zł (blisko 1.150,- zł /dzień). Kiedyś jak się w mediach chciało zobrazować marnotrawstwo władzy, przeliczało się wywaloną kasę na obiady dla biednych dzieci. Dziś chyba na maski chirurgiczne. Nasz szpital nie ma zapasu strojów i masek zabezpieczających personel przed wirusem. Ale patrzące z sympatią na władze media mają fajne budżety.

Wojciech Mann odchodzi z Trójki po 55 latach. Dla mnie i tak parę lat za późno i chyba dopiero utrata Anny Gacek uzmysłowiła mu co się z Trójką dzieje. Za to prezes Kurski wciąż w TV. Adrian pozostaje prezydentem, choć pięć minut był Andrzejem.

Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy zamyka czytelnię i zwiększa limity wypożyczeń oraz wydłuża terminy zwrotów. Podejrzewam, że szlagierami będą: „Miłość w czasach zarazy” „Miasto ślepców” i „Suma wszystkich strachów”.

Kościół nawołuje do zwiększenia ilości niedzielnych mszy świętych, aby były one mniej liczne… Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski niestety nie proponuje w swoim liście alternatywnych metod udzielania komunii świętej ani nie zapowiada dezynfekcji świątyń czy choćby dozowników środków dezynfekujących przy aspersorium. Za to apeluje: „Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa”

 

 

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish