mar 20, 2020
3170 Wyświetleń
9 8

Adrian koronakampanii

Napisany przez

4 marca 2019 roku Andrzej Duda odwiedził Bolesławiec i tutejsze Zakłady Ceramiczne Bolesławiec. On i małżonka, choć osobno, zachwycali się wyrobami i byli pełni szacunku dla bolesławian tworzących ceramikę. Zaprosili nawet malarki z państwowej spółki do swojego pałacu. Nie wiem, czy dotarły, teraz chyba już za późno, bo im na bilety nie wystarczy.

6 marca 2020 roku Andrzej Duda podpisał ustawę dającą w ciągu paru lat 10 miliardów złotych na TVPiS – propagandową telewizję udającą medium publiczne. TVPiS jest, podobnie jak ZC Bolesławiec, spółką skarbu państwa.

Parę dni później okazało się, że nasze paździerzowe państwo nie jest w stanie zabezpieczyć pracowników szpitali, którzy mają ratować życie ludzi zagrożonych epidemią. Wskutek tej epidemii zamykane są kolejne zakłady, a goszcząca rok wcześniej prezydencką parę państwowa spółka stoi na granicy bankructwa.

Zakłady Ceramiczne Bolesławiec mogły się przydać prezydentowi i jego żonie do chwilowego lansu, ale nie mogły się przydać do lansu permanentego. Co Dudzie z tego, że kilkaset osób pracujących w Bolesławcu twierdziłoby, że jest cudnym kandydatem na prezydenta. Co z tego, że kosztowałoby to promil z tych 10 miliardów. Co z tego, że pensje w ZC Bolesławiec są znacznie niższe, niż kontrakty tuzów pisowskiej propagandy, tych trotylowych ogórków tworzących wizję „Polski o twarzy Ziemca”, jak to celnie ujął Adam Ochwanowski. Pomóc takiej lokalnej spółeczce zupełnie nieistotnej w propagandowej machinie reelekcji nie warto. Niech sobie robole spadają na bezpłatny. Tarcza antykryzysowa obśmiana wszędzie poza TVPiS ceramice nie pomoże. Ale TVPiS tarczy nie potrzebuje. A Duda potrzebuje TVPiS.

Ponoć jeden test na COVID-19 kosztuje 25 euro. 38 milionów testów kosztowałoby tyle co dwuletnie wsparcie Kurwizji klepnięte przez Dudę 6 marca.

Szkoły nieczynne, mamy zakaz zgromadzeń, państwo nie funkcjonuje, a służba zdrowia nie ma czym pracować już na starcie epidemii. Sejm nie ma się jak bezpiecznie zebrać, wojsko na granicach, ludzie w kwarantannie, a ten hula sobie po kraju, żeby TVPiS go pokazywała i twierdzi, że wybory mogą się odbyć normalnie 10 maja. Druga tura 24 nie będzie potrzebna, bo nikt inny nie prowadzi kampanii.

Mam szczerą, choć naiwną nadzieję, że pracownicy z ZC Bolesławiec nie będą wtedy na kwarantannie, że będą zdrowi i pójdą w maskach do komisji wyborczych (oczywiście znakomicie zabezpieczonych przed epidemią), aby podziękować prezydentowi PiS za to, że raczył ich odwiedzić rok wcześniej.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Adrian koronakampanii

 • … bez przesady… na czas wyborów zagrożenie koronawirusem, zgodnie z ekstraordynaryjnymi uprawnieniami Prezesa Rady Ministrów, wynikającymi z ostatnio uchwalonej specustawy o koronawirusie, zostanie przez premiera zawieszone… każdy będzie mógł, nawet poddany kwarantannie i odizolowany (bez zagrożenia kara 30 tys. zeta), pójść do komisji i zagłosować!

  … to jest, k**a, ich mać, najlepszy rząd na swiecie

  cemoi07 20/03/2020 23:31 Odpowiedz
 • Zobacz Pan na inne państwa w Europie i otrzyj pan pianę, bo to już niesmaczne. Nienawiść do PiS odbiera ogólny ogląd sytuacji w ogarniętej pandemią Europie i świecie

  Fix 20/03/2020 22:56 Odpowiedz
  • Nie mam piany, nie nienawidzę nawet PiS, bo to silna emocja, a towarzystwo na silne emocje nie zasługuje. Obłuda Adriana mnie po prostu rozwala : )

   Bernard 20/03/2020 23:00 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish