Kwi 9, 2020
516 Wyświetleń
0 0

Babyboom w czasach pandemii

Napisany przez

Liczne potomstwo zagrożonych ras zwierząt domowych w Naszym Zoo Görlitz Zgorzelec.

Na terenie zagrody wiejskiej w każdym jej zakątku słychać beczenie, chrumkanie i pomrukiwanie. Kryzys związany z koronawirusem tutaj nie obowiązuje, 17 turyńskich kóz leśnych, jagniąt owcy pomorskiej oraz 13 prosiąt świni siodłatej hasa po niej beztrosko, bez obowiązku zachowania odpowiedniej odległości.  A końca tego zwierzęcego wyżu demograficznego nie widać.

Szczęście w nieszczęściu miała dwudniowa kózka kaszmirowa Sissi, która została odrzucona przez swoją mamę. Jednak opiekunowie zwierząt przy zastosowaniu odpowiednich trików podrzucili Sisii, wydającej właśnie na świat swoje potomstwo, kozie Almi. Sissi została okrzyknięta „kukułczym dzieckiem”.

Niestety tylko pracownicy zoo mogą obecnie cieszyć swoje oko tym magicznym widokiem, z powodu pandemii koronawirusa Nasze Zoo jest obecnie niezwykle puste.

Aby fani oraz przyjaciele Naszego Zoo byli na bieżąco z wydarzeniami w świecie naszych zwierząt na stronie internetowej Naszego Zoo, Instagramie oraz Facebooku regularnie pojawiają się aktualne informacje. W ramach akcji #zostanwdomu na tierpark-goerlitz.de/KIds4Wildlife-zostanwdomu.html

dostępna jest oferta online dla dzieci.

Ograniczenia w wychodzeniu z domu mocno dotknęły także görlitzkie zoo. Dlatego w tym trudnym czasie, zarówno pracownicy jak i zwierzęta ucieszą się z każdej, najmniejszej nawet darowizny (IBAN: DE07 8505 0100 0000 0122 03, tytułem „für unseren Tierpark“ lub za pośrednictwem paypal.me/zoogoerlitz). Równocześnie mamy nadzieję, iż wkrótce znów będziemy dostępni na miejscu dla wszystkich gości oraz przyjaciół Naszego Zoo.

 

Foto: Turyńska koza leśna Almi z adoptowanym dzieckiem Sissi , www.zoo-goerlitz.de

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

 

Tagi artykułu:
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie autorskie online z Grzegorzem Gołębiowskim

Spotkanie z Panem Grzegorzem Gołębiowskim i Romanem Czarneckim zaplanowaliśmy  w bibliotece zanim jeszcze koronawirus zmienił nasz świat. Początkowo myśleliśmy, że...

Zamknij