Kwi 24, 2020
710 Wyświetleń
0 0

Emma zostaje- osierocona młoda wydra zamieszka na stałe w görlitzkim zoo

Napisany przez

Wrzesień 2019, niewidoma, osierocona młoda wydra znaleziona na polu w pobliżu Rezerwatu Biosfery Górnołużyckich Stawów i Wrzosowisk trafia do Kliniki dla dzikich rannych zwierząt w goerlitzkim zoo, gdzie otrzymuje fachową opiekę.  W międzyczasie młoda wydra otrzymała na imię Emma i zdążyła wyrosnąć na uroczą, dorosłą samicę, która może zamieszkać na stałe w goerlitzkim zoo. Z decyzji cieszą się opiekunowie zwierząt, którzy od początku pokochali zabawną Emmę.
Także Europejski Program Hodowli zachowawczej na rzecz wydr, w którym Zoo Goerlitz uczestniczy od wielu lat raduje się z takiego przybytku. „Mamy nadzieję, iż Emma wraz ze swoim przyszłym potomstwem wniesie cenny, genetyczny wkład, przez co przyczyni się do zachowania zdrowej populacji tych charyzmatycznych, żyjących w wodzie zwierząt z rodziny łasicowatych.
„Młoda samica wydry pełni dwie ważne role.” – mówi kurator w goerlitzkim zoo Catrin Hammer. „Z jednej strony jako dostawca dobrego materiału genetycznego w ramach Europejskiego Programu Hodowlanego, z drugiej zaś sympatyczna Emma, odgrywa ważną rolę jako ambasador ochrony gatunków i środowiska”.

Emma z powodzeniem nawiązała dobre relacje z przybyłym w 2018 roku ze Szwecji samcem wydry Yourkiem. Jest to przyjaźń od pierwszego wejrzenia. Po ponownym otwarciu goerlitzkiego zoo obydwie wydry będzie można zobaczyć w ich obszernym, ukształtowanym w sposób naturalny, wybiegu na terenie Doliny Łużyckiej.

Mimo wielu małych i dużych radości każdego dnia, sytuacja finansowa w zoo nadal jest napięta. Dlatego w tym trudnym czasie, zarówno pracownicy jak i zwierzęta ucieszą się z każdej, najmniejszej nawet darowizny (IBAN: DE07 8505 0100 0000 0122 03, tytułem „für unseren Tierpark“ lub za pośrednictwem paypal.me/zoogoerlitz). Równocześnie mamy nadzieję, iż wkrótce znów będziemy dostępni na miejscu dla wszystkich gości oraz przyjaciół Naszego Zoo.

 Zdjęcie: Emma z przybraną mamą Manuelą Kleemann www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

 Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedsiębiorco! Zobacz jak możesz sięgnąć po wsparcie z Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego!

Zapraszamy przedsiębiorców do uczestniczenia w webinarze dotyczącym Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego. Wideokonferencja zgromadzi przedsiębiorców, samorządowców oraz […]

Zamknij