Maj 4, 2020
466 Wyświetleń
0 0

Czy koszule “maklerki” wciąż są modne?

Napisany przez

Moda zmienia się w zaskakującym tempie. Trendy szybko znikają i wracają do łask. Wiele osób prawdopodobnie stwierdzi, że elegancka moda męska nie jest aż tak dynamiczna, jak moda kobieca. To ogromny błąd!

Potrzebujesz dowodu? Wystarczy spojrzeć na koszule męskie maklerki, które przeżyły okres swojej świetności, na pewien czas zniknęły z szaf eleganckich mężczyzn, by odrodzić się jak fenix z popiołu. Czym są koszule młodzieżowe męskie maklerki i kiedy można je założyć? Jeśli interesują Cię szczegóły, jesteś w dobrym miejscu.

Co to są koszule maklerki?

 Modne koszule męskie typu maklerki to stonowane konstrukcje z kontrastującym kołnierzem i mankietami w stosunku do głównego koloru. Zazwyczaj są one wykonane z błękitnej bawełny i białych elementów funkcjonalnych. Wielu producentów poszło jednak o krok dalej, wprowadzając do swojej oferty połączenia szaro-czarne. Warto jednak wiedzieć, że tradycyjny wzór maklerki jest niebiesko-biały, by w pewnych kręgach zadbać o swój wizerunek.

Z maklerkami wiąże się ciekawa historia. Ich właściwa nazwa to Winchester. Pochodzi ona od nazwiska Olivera F. Winchestera, który posiadał w połowie XIX wieku ogromną fabrykę koszul. To właśnie dzięki nim zdobył fortunę pozwalającą na wejście w biznes zbrojny. Oliver F. Winchester był osobą odpowiedzialną za produkcję jednej z najpopularniejszych strzelb na świecie, która również nosi jego nazwisko. Jak widać, koszule męskie maklerki posiadają ponad 150-letnią tradycję.

Dlaczego zastosowano mankiety i kołnierz w innym kolorze? Istnieje prawdopodobieństwo, że w XIX wieku celem było znalezienie dodatkowych oszczędności, które pozwoliły na minimalizację cen wyrobów. Trzeba jednak przyznać, że taki design jest niezwykle elegancki i wprowadza ciekawą alternatywę dla tradycyjnych jednolitych produktów. Można więc stwierdzić, że Pan Winchester wyprzedził swoją epokę.

Czy koszule maklerski wciąż są modne?

Skąd zatem tak duża popularność i dlaczego dopiero teraz? W latach 80-tych i 90-tych bankierzy, maklerzy i osoby odpowiedzialne za sektor bankowo-finansowy cieszyły się ogromną popularnością. Amerykańskie produkcje kinowe przedstawiające ich sylwetki pokazywały, jak łatwo i szybko zdobyć pieniądze bez wychodzenia z biura. Koszule maklerki często były wykorzystywane przez takich specjalistów, więc błyskawicznie stały się one ich znakiem rozpoznawczym.

Jak zatem brzmi odpowiedź na pytanie, czy koszule maklerski są wciąż modne? Tak, jeśli są odpowiednio dopasowane do reszty garderoby. Nie każdy będzie jednak dobrze prezentował się w takim stylu. Warto więc przymierzyć taką koszulę i dobrać do niej akcesoria (np. szelki) oraz spodnie, więcej na temat koszuli męskich dowiesz się z artykułu na stronie www.radiopiekary.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
4 maja Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec w końcu ponownie otwiera swoje bramy!

Upiorna cisza, która trwała w görlitzkim zoo od dobrych 6 tygodni dobiegła końca - złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem od...

Zamknij