Cze 10, 2020
641 Wyświetleń
0 0

Kaucja za opakowania zwrotne na rzecz Görlitzkiego Zoo

Napisany przez

W ramach kampanii zebrano 4250€

„Nawet jeśli kwota wsparcia jest w wysokości kaucji za opakowania zwrotne, to jest to wielka pomoc” – mówi dyrektor zoo Sven Hammer. Innymi słowy: jeśli każdy wniesie swój mały wkład, wspólnymi siłami można wiele osiągnąć.

Na taki pomysł wpadła Belinda Sieber, szefowa Kauflandu w Görlitz-Weinhübel. Publikując kilka postów oraz rozstawiając boksy na kupony, wezwała klientów Kauflandu do oddawania kuponów za kaucję na rzecz Zoo Görlitz. W okresie od Wielkanocy do połowy maja w Kauflandzie Görlitz i Löbau zebrano 4200 EUR, do boksów wrzucano także gotówkę. „Wzajemne wsparcie w tak trudnych czasach jest bardzo ważne. Chęć pomocy naszych klientów jest poruszająca i pokazuje, jak wielką sympatią cieszy się Zoo w Görlitz ”-  inicjatorka projektu.

„Dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę kampanię – tak duże wsparcie pomaga nam przetrwać ten trudny czas i jest potwierdzeniem dla naszej codziennej pracy.”- dyrektor zoo, dr Sven Hammer. Ze względu na wymagania dotyczące ochrony przed infekcją, zoo zostało zamknięte na 45 dni i poniosło poważne straty finansowe. Wiosną Nasze Zoo odwiedza najwięcej gości, tego zabrakło, z kolei całkowite zamknięcie nie było możliwe, ze względu na zwierzęta, które potrzebują opieki każdego dnia.

 

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Tagi artykułu:
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert „Jesteśmy Iniemamocne!”

Pierwszy pokwarantannowy występ zespołu INIEMAMOCNE już 20 czerwca o godzinie 18.00! Przez kilkanaście tygodni działalność […]

Zamknij