Lip 10, 2020
1506 Wyświetleń
0 0

Mangusty na stołach i ławkach

Napisany przez

Nowy wybieg mangust pręgowanych w Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz- Zgorzelec.

40-osobowy, bardzo wyjątkowy „komitet powitalny” wita ostatnio gości przybywających do Zoo w Görlitz. Grupa afrykańskich mangust pręgowanych, która w ostatnich latach znacznie się rozrosła, mogła wreszcie przenieść się do swojej nowej siedziby, bezpośrednio przy wejściu do zoo. Zdaje się, iż małe, zwinne drapieżniki czują się tam doskonale.

Pod względem wzorniczym obiekt podejmuje temat ogródka piwnego. „Mangusty w swojej ojczyźnie występują wszędzie, gdzie mieszka człowiek. Ponieważ mała Afryka zdecydowanie nie pasowałaby na wejściu zoo, postanowiono zachować istniejący styl i stworzyć tu odpowiednio wyposażone, zgodne z potrzebami zwierząt siedlisko dla mangust.

„Zamiast po termitierach, mangusty szaleją tu pod, nad i między stołami, ławkami, pudełkami i beczkami”- mówi kurator zwierząt Catrin Hammer.

W ogródku piwnym mangust znajduje się również zadaszona piaskownica, w której zwierzęta bawią się razem z dziećmi, fontanna z magicznym kranem, który jest zarówno dekoracją oraz źródłem ochłody dla mangust, dom mangust z panoramicznym oknem umożliwiającym wgląd gościom, oczywiście wszystko to we właściwym stylu i ze sporą dawką wiedzy i rozrywki.

Duże panoramiczne szyby sprawiają wrażenie, jakby zwierzęta mogły swobodnie poruszać się po całym ogródku piwnym, co sprawia, iż pracownicy często słyszą podekscytowane okrzyki gości: „ojej, mangusty uciekły z wybiegu!!” – uśmiecha się Catrin Hammer.

Foto: Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Będzie mural na budynku BOK-MCC

Na południowej ścianie budynku Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki powstaje mural, który będzie […]

Zamknij