Lip 16, 2020
1319 Wyświetleń
0 0

Wakacyjny program w Zoo Görlitz od 17 lipca do 30 sierpnia 2020

Napisany przez

Dlaczego ptaki nie mają zębów i do czego krowa potrzebuje czterech żołądków? Co dzieje się z pysznym kawałkiem jabłka w ciele człowieka lub królika? I dlaczego prawie wszystko po drodze staje się brązowe?

„Trawienie od A do Z!” To tytuł tegorocznego programu letnich wakacji w Zoo Görlitz, który wyjaśnia wszystkie powyższe pytania. Podczas wycieczki po zoo śladami kodów QR musisz odkryć pięć krótkich filmów, stworzonych przez szkółkę zoologiczną specjalnie na tę okazję, które zabiorą Cię w podróż po ciele zwierząt, aby stać się prawdziwym ekspertem z dziedziny trawienia. Rozwiązując mały quiz otrzymasz hasło, które upoważnia do otrzymania loda gratis w barze „Korytkowo” (akcja tylko w ramach kupionego dziennego biletu ulgowego).

Całość działa bezkontaktowo zgodnie z obowiązującymi „korona-zasadami” na Twoim smartfonie. W celu wypełnienia quizu, należy zabrać ze sobą własny długopis.

Dla sympatyków klasycznych atrakcji przygotowano nową, tymczasową wystawę na piętrze bocianiej willi, gdzie można zobaczyć rysunki zwierząt namalowane przez dzieci, w ramach konkursu malarskiego organizowanego przez Volksbank, aby wesprzeć Nasze Zoo w czasach korona-wirusa.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bolesławiec w cieniu totalitaryzmu w relacji wolnych mediów

Pamięć ludzka jest krótka i wybiórcza. Dlatego cenne są archiwalia. Kiedyś jedynym sposobem dokumentacji był zapis tekstowy i ilustracje, potem...

Zamknij