lip 31, 2020
1737 Wyświetleń
0 0

Wyspa Chudych – spektakl teatralny

Napisany przez

Zapraszamy na premierę spektaklu „Wyspa Chudych” w reżyserii Anety Ćwieluch, przygotowany przez Teatr Dziewiątka z ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu 23.08.2020 r. na godzinę 17:00 do Teatru Starego w Bolesławcu. 

„Wyspa Chudych” to spektakl oparty na dramacie Katarzyny Maciejaszek. Opowiada historię polskich dzieciach w czasie II wojny światowej, znajdujących się w obozie na ulicy Przemysłowej w Łodzi. Stworzony w konwencji dwóch planów, gdzie zabawa jest przykrywką dla ciężkich przeżyć i wspomnień. Zrealizowany jako teatr formy na rytmach i dźwiękach.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Teatr Dziewiątka to teatr istniejący już dziesiąty rok, przez który przeszło ponad 100 osób i powstało ponad 30 spektakli grupowych  i indywidualnych. Aktorzy teatru biorą również udział w różnego rodzaju konkursach artystycznych, odnosząc przy tym sukcesy. Teatr otrzymywał nagrody i wyróżnienia na festiwalach w Łodzi, Piotrkowe Trybunalskim, Warszawie, Zgorzelcu, Wrocławiu, Tychach, Wadowicach i Słupsku.

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish